Blog

ANKARA FRAKSİYONEL CO2 LAZER İLE SİVİLCE İZİ TEDAVİSİ KAÇ SEANS GEREKİR?

ANKARA FRAKSİYONEL CO2 LAZER İLE SİVİLCE İZİ TEDAVİSİ KAÇ SEANS GEREKİR?

 

Dürüstçe söylemek gerekirse sivilce izlerinin tamamen kaybolması günümüz tedavileri ile mümkün olmamaktadır. Fakat geçmişte yapılan Kimyasal Peeling tedavilerine göre daha üstün sonuçlar verebilen lazer tedavilerinin başında Fraksiyonel CO2 lazer sistemleri gelmektedir.

 

Fraksiyonel CO2 lazer ile sivilce izlerinin tedavi başarı oranı kişiden kişiye değişmektedir. Lazer ile tedavi başarı oranı %30 - % 60 arasındadır. Fraksiyonel karbondioksit lazer ile 1. tedaviden 1 hafta sonra sivilce izlerindeki iyileşme net bir şekilde izlenir. Fakat arzu edilen tedavi oranını elde etmek için en az 3 tedavi seansı gerekmektedir.

 

Fraksiyonel CO2 lazer tedavi seans aralıkları ayda bir önerilir. Bu tedaviler sonbahar ve kış mevsiminde yapılmalıdır.

 

Sivilce izlerinde Fraksiyonel CO2 lazer tedavisi ile iyileşme oranı sivilcenin derinliğine, yaygınlığına ve ciltte ne kadar zamandır var olduğuna göre değişiklik göstermektedir.

 

ANKARA FRAKSİYONEL CO2 LAZER İLE SİVİLCE (AKNE) İZİ TEDAVİSİ SONRASINDA CİLTTE NELER GÖRÜLÜR?

 

- Fraksiyonel co2 lazer​ uygulamasından hemen sonra ciltte hafif yanma, kızarıklık, şişlik izlenir.

- Fraksiyonel lazer tedavisi sırasında soğuk hava sistemleri kullanıldığı için kişi yanma ve kızarmayı rahatlıkla tolere edebilir.

- Ankara fraksiyonel lazer uygulamasından sonraki 1 hafta boyunca sivilce izlerinin bulunduğu cilt minik pullanmalar şeklinde soyulur.

- Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamasından sonra ciltteki kızarıklık genellikle 1 hafta sonra iyileşir. Fakat bazen hassas ciltlerde bu iyileşme süreci 3 haftaya kadar uzayabilmektedir.

- CO2 lazer tedavisi ciltteki kızarıklık ve pullanma sürecinde kişinin epitelizan krem ve güneş koruyucu krem kullanımına özen göstermesi gerekmektedir.

 

Özetle Fraksiyonel CO2 lazer ile sivilce izi tedavisi ortalama 3 tedavi süreci ile ciltte pürüzsüz, parlak, gençleşmiş ve yenilenmiş cilt etkilerini belirgin olarak sağlayan etkili bir tedavi seçeneğidir.

 

ANKARA FRAKSİYONEL LAZER TEDAVİSİ, ANKARA FRAKSİYONEL CO2 LAZER, ANKARA FRAKSİYONEL LAZER ÜCRETLERİ NEDİR? 

 

Fraksiyonel co2 lazer fiyatları, fraksiyonel lazer ücretleri, ankara fraksiyonel lazer fiyatları, fraksiyonel karbondioksit lazer ücretleri, Ankara fraksiyonel co2 lazer fiyatları, fraksiyonel co2 lazer​, co2 lazer tedavisi, fraksiyonel lazer tedavisi ile ilgili sorularınız için bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.