Blog

ANKARA KARBON PEELİNG İLE HAMİLELİK LEKELERİNİN TEDAVİSİ

ANKARA KARBON PEELİNG İLE HAMİLELİK LEKELERİNİN TEDAVİSİ

 


Hamilelik dönemi bir kadının hem ruhsal açıdan hem de bedensel açıdan değişimler gösterdiği farklı bir dönemdir. Bedensel değişimlerden en önemlisi ciltte yaşanan değişikliklerdir.

 

Hamilelikte kişinin hormonal düzeylerinde değişiklik olması sonucu ciltte lekelenmeler gelişebilir.

 

HAMİLELİKTE GÖRÜLEN CİLT LEKELERİ NELERDİR?

 

- Hamilelik lekeleri (Hamilelik maskesi),

- Koltuk altı kararması gibi vücutta renk koyulaşması,

- Kilo alma süreci nedeniyle boyunda, koltuk altında, göğüs altından et benlerinin oluşumu,

- Kırmızı benlerin (kırmızı leke) sayıca artması ve büyümesi

 

Hamilelikte oluşan lekelerin tedavisinde seçeneklerin başında Karbon peeling uygulaması olarak adlandırılan Q switch Nd-yag lazer işlemi gelmektedir.

 

 

HAMİLELİK LEKELERİ LAZER KARBON PEELİNG İLE NASIL TEDAVİ EDİLİR?

 

Hamilelik süresi boyunca östrojen hormonunun yükselmesi ile birlikte özellikle esmer cilt tipine sahip, güneş ışığına yoğun maruz kalan anne adaylarında alın ortasında, şakaklarda, göz etrafında, dudak üstünde ve yanaklarda gelişebilen kahverengi hamilelik lekeleri görülebilmektedir.

 

Ayrıca östrojen hormonunun yüksekliği ve güneş ışığı beyaz ten rengine sahip, ince cilt yapısındaki anne adaylarında yüz bölgesinde yanak kısımlarında, burun sırtında, alın ve çenede görülebilen kırmızı lekeler izlenebilir.

 

Kırmızı lekeler derideki kılcal damarların genişleyip çatlaması nedeniyle görülür.

 

Yüzde gelişen hamilelik lekelerinde Q switch Nd-yag lazer sistemi ile yapılan Ankara Karbon peeling uygulaması ile başarılı sonuçlar alınmaktadır. Lazerle karbon peeling uygulaması cildin altına ulaşan lazer ışığı sayesinde leke adacıklarını parçalayıp rengini açabilmektedir. Aynı zamanda ciltteki kılcal damar hasarını onararak lazerle kılcal damar daraltma etkisi sağlanabilmektedir.

 

ANKARA KARBON PEELING HAMİLELİK DÖNEMİNDE YAPILIR MI?

 

Hamilelik süreci boyunca gelişen cilt lekelerinin tedavisi hamilelik dönemi bittikten sonra yapılabilmektedir. Emzirme döneminde lazerle karbon peeling tedavisi cilt lekelerinde güvenle ve başarıyla uygulanmaktadır.

 

Karbon peeling ile cilt lekelerinin tedavisi; 10 – 14 günde bir olmak üzere, 4 – 6 Karbon peeling tedavi seansı ile etkili iyileşme elde ettirir.

 

Emzirme döneminde yapılan Karbon peeling uygulamasında dikkat edilmesi gereken tek nokta; kişinin günlük olarak güneş koruyucu krem kullanması gerektiğidir.

 

ANKARA KARBON PEELİNG CİLT LEKELERİ, KARBON PEELİNG TEDAVİSİ, ANKARA KARBON PEELİNG, KARBON PEELİNG FİYATI, KARBON PEELİNG ÜCRETİ, KARBON PEELİNG SEANS ÜCRETİ, KARBON PEELİNG SEANS FİYATI, 2017 KARBON PEELİNG FİYATLARI, 2017 KARBON PEELİNG ÜCRETLERİ, 2018 KARBON PEELİNG FİYATLARI, 2018 KARBON PEELİNG ÜCRETLERİ, LAZERLE KARBON PEELİNG, KARBON PEELİNG LEKE TEDAVİSİ ÜCRETLERİ NEDİR? 

 

Ankara karbon peeling cilt lekeleri, karbon peeling tedavisi, Ankara karbon peeling, karbon peeling fiyatı, karbon peeling ücreti, karbon peeling seans ücreti, karbon peeling seans fiyatı, 2017 karbon peeling fiyatları, 2017 karbon peeling ücretleri, 2018 karbon peeling fiyatları, 2018 karbon peeling ücretleri, lazerle karbon peeling, karbon peeling leke tedavisi ücretleri ile ilgili sorularınız için bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.