Blog

ANKARA LEKE TEDAVİSİNDE KARBON PEELİNG Mİ KİMYASAL PEELİNG Mİ DAHA ETKİLİDİR?

ANKARA LEKE TEDAVİSİNDE KARBON PEELİNG Mİ KİMYASAL PEELİNG Mİ DAHA ETKİLİDİR?

 

 

Kimyasal peeling işlemi çeşitli meyve asidi solüsyonlarının cilde uygulanması ile gerçekleştirilen bir leke tedavisidir. Kimyasal peeling uygulaması cildin yüzeyel tabakasına ve hemen altındaki orta tabakaya etki eden dermokozmetik uygulamadır.

 

KİMYASAL PEELING İŞLEMİ HANGİ LEKELERİ AÇAR?

 

Sadece kış mevsiminde uygulanabilen Kimyasal peeling, 10 – 14 günde bir olmak üzere minimum 3 tedavi seansı yapılmalıdır. Kimyasal peeling işleminden sonra ciltte hafif – orta şiddette kızarmalar ve pullanmalar izlenir. Bu etkiler ortalama 5 gün devam eder. Ardından daha parlak yeni bir cilt gelişir.

 

Kimyasal peeling işlemi ile genellikle cildin yüzeyel tabakasında bulunan lekelerde açılma sağlanabilmektedir.

 

Kimyasal peeling uygulamasını cilt rengi mat olan, hafif şiddette çilleri olan ve yeni oluşmuş yüzeyel cilt lekeleri olan kişilerde tercih etmekteyiz.

 

Kimyasal peeling uygulaması, hamilelik ve emzirme döneminde yapılmamaktadır.

 

Tüm bu nedenlerle yaygın, uzun süreli, dirençli cilt lekelerinde Kimyasal peeling işlemi yerine daha başarılı sonuçlar elde ettiğimiz lazerle karbon peeling uygulamasını sıklıkla tercih etmekteyiz.

 

CİLT LEKELERİNİN TEDAVİSİNDE KARBON PEELİNGİN KİMYASAL PEELİNG İŞLEMİNDEN FARKI NEDİR?

Karbon peeling cilde sürülen karbon maske ardından Q switch Nd-yag lazer ışıkları ile gerçekleştirilen bir leke tedavi yöntemidir. Lazer ışıkları sayesinde cildin en derin tabakasına bile rahatlıkla ulaşarak leke adacıkları parçalanır.

 

Karbon peeling ile leke tedavisi kış mevsimi de dahil her mevsimde rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

 

Hamilelik döneminde oluşan yoğun cilt lekelerini emzirme dönemi sırasında yapılabilen Karbon peeling işlemi ile tedavi edebilmekteyiz.

 

Karbon peeling ile leke tedavi uygulaması 20 dk. sürer. Uygulamadan sonra ciltte hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir olumsuz etki izlenmez. Bu kızarıklık hassas ciltlerde maksimum 1 – 2 gün içerisinde tamamen kaybolur. Dolayısıyla kişi sosyal yaşantısından kopmadan sadece günlük güneş koruyucu krem kullanarak lekelerini Karbon peeling ile tedavi ettirebilir.

 

Karbon peeling ile leke tedavisinin etkileri uzun süre devam edebilmektedir. İstenilen sonuç için 4 – 6 tedavi seansını 10  - 14 günde bir gerçekleştirmek gerekmektedir.

 

ANKARA KARBON PEELİNG CİLT LEKELERİ, KARBON PEELİNG TEDAVİSİ, ANKARA KARBON PEELİNG, KARBON PEELİNG FİYATI, KARBON PEELİNG ÜCRETİ, KARBON PEELİNG SEANS ÜCRETİ, KARBON PEELİNG SEANS FİYATI, 2017 KARBON PEELİNG FİYATLARI, 2017 KARBON PEELİNG ÜCRETLERİ, 2018 KARBON PEELİNG FİYATLARI, 2018 KARBON PEELİNG ÜCRETLERİ, LAZERLE KARBON PEELİNG, KARBON PEELİNG LEKE TEDAVİSİ ÜCRETLERİ NEDİR? 

 

Ankara karbon peeling cilt lekeleri, karbon peeling tedavisi, Ankara karbon peeling, karbon peeling fiyatı, karbon peeling ücreti, karbon peeling seans ücreti, karbon peeling seans fiyatı, 2017 karbon peeling fiyatları, 2017 karbon peeling ücretleri, 2018 karbon peeling fiyatları, 2018 karbon peeling ücretleri, lazerle karbon peeling, karbon peeling leke tedavisi ücretleri  ile ilgili sorularınız için bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.