Blog

ANKARA PLAZMA ENERJİSİ (PLAZMA TEDAVİSİ) İLE GENÇLEŞTİRME

ANKARA PLAZMA ENERJİSİ (PLAZMA TEDAVİSİ) İLE GENÇLEŞTİRME

 

Ankara’da ki doktor kliniklerin içerisinde sınırlı sayıda bulunan plazma enerjisini (plazma tedavisi) kendi kliniğinde uygulayan Yrd.Doç.Dr. Jale YÜKSEK PEHLİVAN bu yeni teknolojinin gençleştirme üzerindeki etkilerini şöyle anlatıyor:

 

Plazma enerjisi maddenin 4. hali olan plazmayı kullanan güvenli, hızlı sonuç veren, ameliyat işlemlerine denk başarı sağlayan, kansız, pratik, dikişsiz bir estetik işlemdir.

 

ANKARA AMELİYATSIZ GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ HER YAŞTA UYGULANIR MI?

 

Plazma enerjisi ile ameliyatsız göz kapağı estetiği 18 yaşından büyük her yaşta rahatlıkla uygulanabilir. Genellikle 30 yaşın üzerinde üst göz kapağında düşme başlar. Üst göz kapağı düşüklüğü her 5 – 10 yılda bir artarak devam eder. Plazma enerjisinden önce tek tedavi yöntemi ameliyat iken artık günümüzde ameliyatsız üst göz kapağı düşüklüğü tedavisi mümkün olmaktadır.

 

ANKARA PLAZMA ENERJİSİ İLE AMELİYATSIZ GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NASIL UYGULANIR?

 

Öncesinde üst göz kapağı anestezi kremi veya lokal anestezi ile uyuşturularak hastanın konforu sağlanır. Yaklaşık 20 ila 30 dakika içerisinde herhangi bir acı duyulmadan plazma enerjisi ile üst göz kapağındaki gevşek deri buharlaştırılır. Herhangi bir dikiş atılmadan, kesme işlemi olmadan uygulanan plazma tedavisi 1 hafta içerisinde üst göz kapağını sıkılaştırarak estetik görünüme kavuşturulur.

 

AMELİYATSIZ ÜST GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİNDE PLAZMA ENERJİSİ TEK SEANSTA BAŞARI SAĞLAR MI?

 

Üst göz kapağındaki düşüklüğün derecesi, kişinin yaşı, ailesel öyküsü gibi faktörlerle kişiden kişiye değişiklik gösterir. Plazma tedavisi ile üst göz kapağında iyilik hali ilk seanstan itibaren kendini göstermektedir. Hastanın bir ay sonra yapılan kontrolünde gerekirse 1 veya 2 seanslık rötuş tedavileri gerçekleştirmek gerekebilir. Plazma enerjisi ile üst göz kapağında elde edilen estetik görünüm 5 – 10 yıl süresince iyilik halini devam ettirmektedir. Plazma tedavisinin ameliyat işlemine kıyasla en önemli avantajı 5 – 10 yıl sonra güvenle, rahatlıkla uygulanabilmesidir.

 

ANKARA PLAZMA ENERJİSİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN DİĞER ESTETİK UYGULAMALAR NELERDİR?

 

- Plazma ile Üst Göz Kapağı Düşüklüğü,

- Plazma ile Üst Göz Kapağı Kaldırma Tedavisi,

- Plazma ile Göz Kapağı Yağ Bezesi Tedavisi,

- Plazma ile Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği,

- Plazma ile Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği,

- Plazma ile Alt Göz Kapağı Gevşekliği Tedavisi,

- Plazma ile Alt Göz Kapağı ve Göz Çevresindeki Kırışıklıkların Tedavisi,

- Plazma ile Dudak Üstünde Barkod Çizgilerinin (Sigara içici çizgileri) Tedavisi,

- Plazma ile Sivilce Çukurlarının (akne izleri) Tedavisi,

- Plazma ile Göz Kapağında Ksantelazma (yağ birikmeleri) Tedavisi,

- Plazma ile Keloid (skar, iz) Tedavisi