Blog

SİVİLCE (AKNE) İZLERİNİN TEDAVİSİNDE KALICI BİR ÇÖZÜM VAR MI?

SİVİLCE (AKNE) İZLERİNİN TEDAVİSİNDE KALICI BİR ÇÖZÜM VAR MI?

 

Sivilce (akne) genellikle ciltteki yağ dengesinin çeşitli nedenlerle (makyaj, hormon bozukluğu, ailesel miras) bozulmasından kaynaklanmaktadır.

 

İltihaplı derin yerleşimli sivilceler cilt altında bozulmalar meydana getirmektedir. Bunun sonucunda cilt yüzeyinde sivilce çukurları, cildin pürüzlü görünümü ortaya çıkar.

 

Sivilce izleri sağlıksız bir cilt görünümünün yanı sıra makyaj ile kapatılamayan cilt düzensizlikleri oluşturur. Tüm bu nedenler kişileri sivilce izlerinin tedavisinde kalıcı çözüm arayışına itmektedir.

 

Sivilce izlerinin kalıcı ve etkili çözümlerinden birisi de PRP tedavisidir.

 

SİVİLCELİ CİLT DOKUSUNU ONARMADA ANKARA PRP ENJEKSİYONLARI NASIL ETKİ EDER?

 

PRP kişinin kendi kanından elde edilen ve cilt onarımını sağlayabilen trombositten ve büyüme faktörlerinden zengin iyileştirici bir tedavidir. PRP 18 yaş üstü her yaş grubuna, her cilt tipine güvenle uygulanan bir tedavi seçeneğidir. Alerjik bünyelerde bile herhangi bir yan etki oluşturmadan sivilce ve izlerini tedavi edebilmektedir.

 

PRP’ nin sivilce ve izlerinde iyileştirici etkisini büyüme faktörleri sayesinde yara iyileşme mekanizmasını tetikleyerek ve cilt dokusunu onararak gerçekleştirir.

 

PRP özetle sivilce iz çukurlarının küçülmesini, dolmasını ve kırmızı - kahverengi renkteki görünümün normal deri rengine dönüşümünü sağlayabilmektedir.

 

AKNE İZLERİNDE ANKARA PRP TEDAVİSİ HANGİ ORANLARDA İYİLEŞME SAĞLAYABİLİR?

 

Akne izlerinde PRP tedavisi başarısı izlerin derinliğine, eski veya yeni iz olup olmamasına, kişinin yaşına göre değişebilmektedir. PRP tedavisi ile akne izlerinde ortalama başarı oranı %40 - %70 arasında değişebilmektedir.

 

Benim önerim sivilcelerin tedavi edilmesinden kısa bir süre sonra çok beklemeden sivilce izlerinin PRP ile tedavi edilmesidir. Bu sayede PRP ile başarı oranı oldukça yükseltilebilir.

 

SİVİLCE İZLERİNİN PRP İLE TEDAVİSİNDE İYİLEŞME SÜRECİ NE KADAR SÜREDE BAŞLAR?

 

Sivilce izlerinin PRP ile tedavi sürecinde 1. tedavinin hemen ardından ciltte iyileşme etkileri izlenmektedir. Fakat sivilce izlerinde istenilen tedavi sonucu 3. tedavi sonrasında gözle görülür seviyeye ulaşmaktadır. PRP tedavileri 2 – 4 hafta aralıklarla yapılmaktadır. Derin sivilce izlerinde bazen 4. PRP tedavisi de gerekebilir.

 

PRP ile elde edilen sivilce izlerinde iyileşme kalıcı bir etkidir. PRP ile elde edilen iyileşme oranı 6 ayda bir uygulanan 1 seanslık devam tedavileri ile daha yüksek oranlara taşınmaktadır.

 

 

ANKARA PRP TEDAVİSİ, ANKARA SİVİLCE LEKELERİ TEDAVİSİ, ANKARA AKNE LEKELERİ TEDAVİSİ FİYATI NEDİR? 

 

Ankara PRP tedavisiAnkara sivilce lekeleri tedavisiAnkara akne lekeleri tedavisi fiyatları ile ilgili sorularınız için bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.