Blog

ANKARA SİVİLCE İZLERİNİN YENİ TEDAVİ YÖNTEMİ: PLAZMA ENERJİSİ

ANKARA SİVİLCE İZLERİNİN YENİ TEDAVİ YÖNTEMİ: PLAZMA ENERJİSİ

 

Sivilce cildin yağlı yapısından kaynaklanan uzun süreçli bir rahatsızlıktır. Günümüzde sivilceyi başarıyla tedavi etmekteyiz. Sivilce tedavisinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sivilcenin uzun süreçli olmaması için kısa sürede tedavisinin başlanmasıdır. Aksi takdirde uzun süreli iyileşmeyen sivilceler; sivilce izleri olarak tanımlanan çukurlu görüntüye neden olabilmektedir.

 

 

Sivilce izleri (çukurları) cildin girintili, çıkıntılı, pütürlü görünümü nedeniyle cilt güzelliğini bozmaktadır.

 

Sivilce izlerinin tedavisinde pek çok yöntem olsa da izlerin tamamen geçmesi mümkün olmamaktadır.

 

SİVİLCE İZLERİNİN TEDAVİ YÖNTEMLERİ NELERDİR?

 

-Sivilce İzlerinde Kimyasal Peeling Tedavisi

-Sivilce İzlerinde PRP Tedavisi

-Sivilce İzlerinde Fraksiyonel Lazer ile Cilt Soyma Tedavisi

-Sivilce İzlerinde yeni bir tedavi yöntemi olan Plazma Enerjisi Tedavisi

 

Sivilce izlerinde, PRP ve Fraksiyonel lazer ile cilt soyma sık tercih edilen tedaviler arasındadır. Bu tedavi yöntemlerine rağmen bazen yüz güldürücü sonuçlar almakta zorlanabilmekteyiz.

 

Yeni bir teknoloji olan plazma enerjisi ile zor tedavi edilebilen sivilce izlerinin giderilmesinde etkili sonuçlar almaktayız.

 

ANKARA SİVİLCE İZİ PLAZMA ENERJİSİ İLE NASIL TEDAVİ EDİLİR?

 

Plazma cihazı ile sivilce izlerinin bulunduğu cilt arasındaki havadaki gaz plazma enerjisine dönüştürülerek sivilce izleri tedavi edilir. Plazma tedavisi ile sivilce izleri noktasal olarak buharlaştırılarak (süblimasyon) cildin pütürlü görünümü ortadan kaldırılır. Maddenin 4. hali olan plazma ile sivilce çukurlarının bulunduğu deri kendini yenileyerek kolajen ve elastik lif üretmeye başlar. Yaş ve cinsiyet farkı gözetmeksizin plazma tedavisi tüm sivilce çukurlarını yüzeyelleştirip estetik görünümde tedavi sağlar.

 

ANKARA PLAZMA İLE SİVİLCE İZLERİ KAÇ SEANSTA TEDAVİ EDİLİR?

 

İtalya’da üretilmiş olan 10 yıldır dünyada kullanılan bu yeni teknoloji ile tek seansta sivilce izlerinden kurtulmak mümkün olmaktadır. Genellikle 1 ay sonra hasta kontrole çağırılır, sivilce izlerinin durumuna göre 1 veya 2 kez rötuş tedavileri gerçekleştirilebilir.

 

ANKARA PLAZMA ENERJİSİ İLE SİVİLCE İZİ TEDAVİSİ KALICI MIDIR?

 

Sivilce izleri veya yara izleri gibi hasarlı dokularda kısa sürede etkili sonuç veren plazma enerjisinin iyilik hali ömür boyu devam etmektedir. Burada bilinmesi gereken önemli nokta hastada yeni bir sivilce çıkarsa, yeni sivilce izi gelişebileceğidir.