Blog

ÇATLAK TEDAVİSİ

ÇATLAK TEDAVİSİ

 

Cilt çatlakları herhangi bir sağlık problemi olmasalar da deniz sezonun açılmasına az bir zaman kala kişinin mayo, bikini giymesini zorlaştıran soruna yol açabilmektedir.

 

Cilt çatlakları ergenlik dönemindeki boy ve kilo artışı, hamilelik dönemi, vücut geliştirme sporları ve kortizon (steroid) tedavisi kullanımı ile gelişebilmektedir.

 

 

Cilt çatlamaları erken dönemde pembe renkte kısa veya uzun çizgiler şeklinde başlar. Çatlaklar eskidikçe beyazlaşır ve deriden çökük oluklar halini alır.

 

Deri çatlakları vücutta karın, bacak, kalça, kol ve göğüs bölgelerinde sıklıkla görülmektedir.

 

 

ÇATLAK TEDAVİ SEÇENEKLERİ NELERDİR?

 

  • Çatlak tedavisinde mezoterapi uygulaması
  • Çatlak tedavisinde PRP uygulaması
  • Çatlak tedavisinde altın iğne (radyofrekans) uygulaması
  • Çatlak tedavisinde fraksiyonel lazer uygulaması

 

 

ÇATLAKLARIN MEZOTERAPİ İLE TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

 

 

Yaz döneminde cilt çatlaklarının güvenli ve etkili tedavi seçeneklerinden birisi olan mezoterapi tedavisi cildin bozulmuş yapısını tamir eder.

 

Cilt çatlaklarının tedavisinde çatlak bölgesindeki bozulmuş bağ dokusu onarılmaktadır.

 

Çatlak mezoterapisinde bağ dokusunun yenilenmesini sağlayan çeşitli vitaminler, mineraller ve oligopeptit maddeleri çatlak içine küçük mikro iğneler yardımıyla uygulanmaktadır.

 

Çatlak tedavisinde uygulanan mezoterapi genellikle 10 -14 günde bir olmak üzere 4-6 tedavi seansı şeklinde gerçekleştirilir.

 

Cilt çatlaklarında 3. tedavi seansından sonra, çökmelerin düzleştiği, çatlak boyutunda küçülme sağlandığı görülmeye başlanır. Çatlaklarda istenen tedavi etkisi 6. Seansta bariz olarak izlenmektedir.

 

 

 

YAZ DÖNEMİNDE YAPILABİLEN ÇATLAK TEDAVİSİ, ÇATLAK MEZOTERAPİ, ÇATLAKLAR İÇİN MEZOTERAPİ, CİLT ÇATLAKLARI TEDAVİSİ, ÇATLAK TEDAVİSİ ANKARA, DERİ ÇATLAKLARI, ÇATLAK CİLT TEDAVİSİ, ANKARA ÇATLAK TEDAVİSİ, MEZOTERAPİ ÇATLAK TEDAVİSİ, ANKARA ÇATLAKLAR İÇİN TEDAVİ FİYATLARI NEDİR?

 

çatlak tedavisi fiyatları, çatlak mezoterapi fiyatları, çatlaklar için mezoterapi fiyatları, cilt çatlakları tedavisi, çatlak tedavisi fiyatları ankara, deri çatlakları fiyatları, çatlak cilt tedavisi fiyatları, ankara çatlak tedavisi fiyatları, mezoterapi çatlak tedavisi fiyatları, ankara çatlaklar için tedavi fiyatları ile ilgili bizi rahatlıkla arayabilirsiniz.