Blog

ÇEKİCİ DUDAKLARA SAHİP OLMANIN YENİ ESTETİK YÖNTEMİ: PLAZMA ENERJİSİ

ÇEKİCİ DUDAKLARA SAHİP OLMANIN YENİ ESTETİK YÖNTEMİ: PLAZMA ENERJİSİ

 

 

Kadınların değişik rujlarla yüzüne çekicilik, masumiyet, gençlik kazandırması sık kullanılan makyaj yöntemlerindendir. Yaşlandıkça dudakların incelmesi, çizgi haline dönmesi ve dudak üstünün büzüşmesi sonucu ruj sürmenin çekiciliğini ortadan kaldırır.

 

Yeni bir teknolojik sistem ile çekici dudaklara tekrar kavuşulup ruj sürmenin keyfine tekrar varılabilir. Plazma enerjisi, doğallıktan uzaklaşmadan, güvenli, kısa sürede etkili sonuç veren yeni bir medikal estetik uygulama olarak umut vaat etmektedir.

 

ÇEKİCİ DUDAKLARIN PÜF NOKTALARI NELERDİR?

 

- Dudak kontürü ile burun arasındaki derinin gergin ve kırışıklıklardan arınmış olması,

- Üst ve alt dudağın dengeli boyutlarda olması,

- Üst dudağın 2 hacim biriminde, alt dudağın ise 3 hacim biriminde olması,

- Dudağın kontürlerinin belirgin olması

gibi faktörler gülme estetiğini ve dudak çekiciliğini önemli ölçüde etkiler. Dolayısıyla hem dudağın hacmi hem de dudak çevresindeki derinin estetik görünümü önemlidir.

 

Dudak etrafındaki deri plazma tedavisi ile sıkılaşıp, gerginleştirilirken kırışıklıkların giderilmesi de başarıyla sağlanabilir.

 

Günümüzde çekici dudakların yapılandırılmasında plazma tedavisi kısa sürede etkili sonuç veren önemli bir teknoloji haline gelmektedir.

 

Maddenin 4. hali olan plazma enerjisini kullanan plazma teknolojisi kırışık olan bölgeye odaklanarak, çevre dokulara zarar vermeden sadece istediğimiz alanı güvenle gençleştirme imkanı sağlar.

 

Plazma tedavisi dudak üstündeki kırışık deri bölgesinde yepyeni bir teknolojik etki yaratarak biyostimülasyon ile anında sıkılaşma, kırışıklığın açılması etkileri ile gençleşme sağlamaktadır.

 

Plazma enerjisi ile gençleştirme işlemi 15 – 20 dakika gibi kısa sürede gerçekleştirilir. 1. tedavi seansından hemen sonra tedavi etkisi izlenir. Bazı ciltlerde yaşa bağlı olarak maksimum etki için 2 tedavi seansı daha eklenebilmektedir.

 

Özetle dudak çevresi gençleşmesinin yeni yöntemi olan plazma enerjisi ile sonbaharda tanışmanın tam zamanı…