Blog

CİLT BAKIMI

CİLT BAKIMI

 

İyi bir dış görünüş için sağlıklı bir cilde sahip olmak önemlidir.

 

Cilt bakımını hayatımıza düzenli olarak sokmakla hem mevcut cilt sorunlarımızı çözeriz hem de cilt kalitemizi korumuş oluruz.

 

CİLT BAKIMI NEDİR?

 

Medikal cilt bakımı her cilt tipine uygun, cildin ihtiyacını karşılayan, cilt sorunlarını çözmeye odaklı tasarlanmış bitkisel maskelerle yapılan bir bakımdır.

 

 

ÇANKAYA CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

 

Medikal cilt bakımı yoğun konsantre içeren profesyonel maskelerle gerçekleştirilir.

Profesyonel cilt bakım maskeleri cilt tipine ve cilt sorununa göre seçilmelidir ve mutlaka doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Medikal cilt bakımında cilt yüzeyine zarar vermeden başarılı sonuçlar elde etmek için cilt bakımı öncesinde doktor tarafından cilt muayene edilip sorunları belirlenmelidir.

Cilt bakımına başlamadan önce cilt makyaj ve tüm kremlerden arındırılarak temizlenmelidir.

Cilt bakımı temiz cilde uygulanmalıdır.

Cilt bakımında, siyah noktaları temizlerken gözenekleri daraltan bitkisel maske cilde sürülerek 5-10 dakika boyunca bekletilir.

Medikal cilt bakımı sırasında cilde buhar verilmesini önermemekteyim.

Medikal cilt bakımı sırasında cilde buhar verilmesi kılcal damarların genişlemesine neden olarak yüzün daha kızarık görünmesine sebep olduğu için günümüzde tercih edilmemektedir.

Profesyonel cilt bakımı sırasında siyah noktaları temizlemek için sıkma işleminin yapılmasını önermemekteyim.

Profesyonel cilt bakımı sırasında siyah nokta sıkılması, siyah noktaların sadece derinin altına itilmesini sağlar cilde travma uygulanması nedeniyle ciltte leke ve iz oluşum riskini artırmaktadır.

Cilt bakımında cilt lekesi sorunu varsa meyve asidi içeren özel solüsyonlar cilde uygulanır; 2-5 dakika bekletilerek cilt temizlenir.

Cilt bakımının son basamaklarında cildin ihtiyacına göre sıkılaştırıcı, nemlendirici, kolajen miktarını arttırıcı profesyonel krem veya serumlar cilde uygulanır.

Cilt bakımının son aşamasında cilt tipine uygun 30 faktör veya üzerinde güneş koruyucu krem sürülür.

 

 

PROFESYONEL CİLT BAKIM FİYATLARI NEDİR?

 

Medikal cilt bakımında kampanyalı cilt bakım fiyatları ve cilt bakım sürprizleri ile ilgili bilgi almak için 0312 830 35 75 veya 0545 905 86 27 numaralı telefonlardan bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.  

 

 

CİLT BAKIMI, PROFESYONEL CİLT BAKIMI, MEDİKAL CİLT BAKIMI, ÇANKAYA CİLT BAKIMI, ANKARA CİLT BAKIMI, ANKARA CİLT BAKIM MERKEZLERİ, ANKARA ÇANKAYA CİLT BAKIMI, EN İYİ CİLT BAKIM MERKEZLERİ, CİLT BAKIMLARI, PROFESYONEL CİLT TEMİZLEME FİYATLAR, CİLT BAKIM KAMPANYALARI NEYE GÖRE DEĞİŞİR?