Blog

DOĞUM SONRASI OLUŞAN KARIN ÇATLAKLARINDA YENİ TEDAVİ YÖNTEMİ: PLAZMA ENERJİSİ

DOĞUM SONRASI OLUŞAN KARIN ÇATLAKLARINDA YENİ TEDAVİ YÖNTEMİ: PLAZMA ENERJİSİ

 

 

Hamilelik döneminde karın bölgesinde gelişen hacim artışı sonucu ciltteki kolajen dokular zarar görür ve zedelenir. Hamilelik sonrası hacim azalmasına bağlı olarak da izlenebilen karın çatlakları; hem cilt gevşekliği hem de pembe, mor renkli bantlar şeklinde görünüm oluşturur.

 

Hamilelik sonrası gelişen çatlakların (stria) tedavisinde güvenle kullanılan yeni teknolojik sistemlerden biri de plazma enerjisi ile çatlak tedavisidir.

 

 

PLAZMA ENERJİSİ İLE ÇATLAK (STRİA) TEDAVİSİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

 

Plazma enerjisi hamilelik sonrası emzirme döneminde (loğusa döneminde) herhangi bir yan etkisi olmayan güvenle kullanılan bir estetik uygulamadır.

 

Sadece çatlakların (stria) olduğu bantlara plazma cihazının başlığı ile mikro noktalar şeklinde uygulamalar yapılarak çatlak bölgesindeki hasarlı üst doku iyileştirilir.

 

Plazma tedavi uygulama süresi çatlağın genişliğine göre 20 dakika ile 1 saat arasında sürebilmektedir. Tedavi öncesi çatlak (stria) bölgesine anestezi kremi sürülerek 15 – 20 dakika bekletilir. Ardından konforla yapılabilen plazma işlemi ile çatlak bölgesinde buharlaştırma (iyonizasyon) noktacıkları oluşturularak çatlak (stria) derisinin gevşekliği ve pembe-beyaz bantların görünümü giderilir.

 

PLAZMA ENERJİSİ İLE ÇATLAK (STRİA) TEDAVİSİ KAÇ SEANS SÜRER?

 

Öncelikle karın çatlaklarının küçük bir alanına deneme uygulaması yapılır. 20 gün sonra çatlaktaki iyileşme belirgin ise hastanın karın bölgesindeki tüm çatlak bölgesine plazma ile işlem gerçekleştirilir. Çatlak bantlarının giderilmesi ve gevşek derinin sıkılaşması plazma işleminden 20 gün sonra belirgin olarak kendini gösterir.

 

Plazma enerjisi ile çatlak tedavi süresi çatlağın eski olup olmaması ve kişinin cilt yapısına göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 1 – 3 seans gerektirir. 1. seanstan hemen sonra belirgin cilt sıkılaşması, çatlaklarda belirgin azalma gözle görülür hale gelmektedir.

 

PLAZMA ENERJİSİ İLE ÇATLAK (STRİA) TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANIR?

 

Plazma enerjisi bir lazer uygulaması değildir. Maddenin 4. halini kullanan yeni bir teknolojidir. 18 yaşından büyük herkese güvenle kullanılan bir medikal estetik uygulamadır. Plazma enerjisinin uygulanmadığı tek dönem hamilelik dönemidir.

- Hamilelikten hemen sonra,

- Bütün emzirme dönemi boyunca,

- Karın estetiği geçirildikten sonra,

- Normal doğumdan sonra,

- Sezaryen ile doğum sonrası oldukça güvenli kullanılan bir çatlak tedavi yöntemidir.

 

Plazma enerjisi genellikle karın çatlaklarında, ciltte gevşeme problemi de yaşayan kişilerde oldukça etkili tedavi başarısı sağlamaktadır.

 

PLAZMA ENERJİSİ İLE ÇATLAK (STRİA) TEDAVİSİ FİYATI NEDİR?

 

Çatlak tedavisi uygulamasına ilişkin internet üzerinden fiyat bilgisi paylaşılamamaktadır. Fiyatlara yönelik belirtmek isteriz ki çatlak bölgesinin genişliğine göre fiyatlar belirlenmektedir. Fakat daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 0312 214 10 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.