Blog

DUDAK ÜSTÜ BARKOD ÇİZGİLERİNİN PLAZMA ENERJİSİ İLE TEDAVİSİ

DUDAK ÜSTÜ BARKOD ÇİZGİLERİNİN PLAZMA ENERJİSİ İLE TEDAVİSİ

 

Estetik genç görünümlü dudaklar kadın çekiciliğinin önemli unsurlarından biridir. Dudak çevresi kırışıklıkları genellikle dudak üzerinde dikey şekilli birbirine paralel, yüzeyel veya derin çizgiler şeklinde görülen barkod çizgileridir.

 

Dudak üstü kırışıklığı dudak büzme hareketini sık tekrar etme (sigara içme eylemi gibi), yaşın ilerlemesi, kuru cilt yapısı ve genetik (ailesel) yatkınlık olması gibi nedenlerle sık izlenmektedir.

 

Dudak çevresinin kırışık gözükmesi ve dudak üstü derisinin incelmesi kişiyi çekici dudaklardan uzaklaştırır.

 

Günümüzde yeni bir teknoloji olan plazma enerjisi dudak üstü barkod çizgilerinde etkili çözüm sunmaktadır.

 

PLAZMA ENERJİSİ BARKOD ÇİZGİLERİNİ NASIL TEDAVİ EDER?

 

Plazma enerjisini kullanan plazma cihazı günümüzdeki en yeni estetik tekniklerden biridir. Botox veya dolgu uygulamasına kıyasla barkod çizgilerinde kişiyi doğallığından uzaklaştırmayan daha üstün başarı sağlayan güvenli tedavi şekli olarak plazma enerjisi sıkça tercih edilmeye başlanmıştır.

Plazma sisteminin aparatı ile barkod çizgilerinin bulunduğu deri arasındaki gazların iyonizasyonu mekanizması ile etki eden plazma deride anında sıkılaşma, gerilme, kırışıklığın kaybolması etkilerini sağlar.

 

PLAZMA ENERJİSİ BARKOD ÇİZGİLERİNİ KESİN TEDAVİ EDER Mİ? KAÇ TEDAVİ SEANSI GEREKİR?

 

Plazma ile genellikle tek seansta etkin, hızlı bir gençleşme etkisi elde edilir. Bazı hastalarda plazma enerjisi 2 veya 3 seanslık tedaviler şeklinde planlanması gerekebilir.

 

Plazma tedavisi ile dudağın esnekliği, doğallığı, doğal hareketleri korunarak özetle kişi doğal gülümsemesinden uzaklaşmadan dudak üstü kırışıklıklarından kurtulmaktadır.

 

Plazma enerjisi ile dudak üstü kırışıklık tedavisi sadece kırışıklık alanına uygulanan bir estetik işlem olduğu için kişi sosyal yaşamından uzaklaşmadan olumsuz bir yan etkiyle karşılaşmadan 20 – 30 dakika içerisinde çekici, genç dudak görünümüne kavuşur.

 

PLAZMA ENERJİSİNİN GENÇLEŞTİRME ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

Hiçbir medikal estetik uygulamanın etkisi ne yazık ki ömür boyu sürmez. Dolayısıyla plazma enerjisinin kırışıklıklar üzerindeki etkisi kalıcı değildir. Genç görünümlü yüz ifadesini yakalayabildiğimiz çekici dudaklar ortalama 5 yıl süreyle plazma enerjisi ile devam ettirilir.