Blog

DUDAK ÜSTÜ KIRIŞIKLIK MEZOTERAPİSİ

DUDAK ÜSTÜ KIRIŞIKLIK MEZOTERAPİSİ

 

Dudak üstü derisi dudakların çarpıcı ve çekicilik özelliğini sağlayan önemli bir bölgedir.

 

Dudak üstünde gelişen dikey kırışıklıklar dudakların görünümünü bozar.

 

Dudak üstü kırışıklığına, barkod çizgileri veya sigara içici çizgileri adı da verilmektedir.

 

Dudak üzerindeki cildin yaşlanma süreci; kişinin ailesel mirası, sigara içme alışkanlığı, erken yaşta menopoz dönemine girme ve cilt yapısının kuru olması gibi özelliklerle belirlenir.

 

Dudakların daha ince ve kişinin olduğundan daha ileri yaşta görünmesine neden olan bu kırışıklıkların tedavisinde mezoterapi önemli bir tedavi seçeneğidir.

 

Dudak Üstü Mezoterapisi Nedir?

 

Mezoterapi, dudak üzerinde gelişen yüzeyel ve derin kırışıkları tedavi etmek amacıyla kullanılan bir medikal estetik uygulamadır.

Mezoterapide, kırışıklıkların bulunduğu derinin hemen altına mikroiğneler yardımıyla özel gençleştirici kokteyl enjekte edilmektedir.

Sigaranın, çevre kirliliği ve kozmetik kullanımının serbest radikal oluşturarak dudak üstü cildinde yarattığı hasarlanma tamir edilir.

 

Mezoterapi kokteylinin içerisinde bulunan vitamin A, E, C, antioksidanlar (glutatyon, resveratrol, ginko biloba), somon DNA aşısı ve hyaluronik asit sayesinde dudak üstü kırışıkları tedavi edilmektedir.

 

Mezoterapi bazen mezolift olarak da adlandırılmaktadır.

 

 

Mezoterapide Kaç Tedavi Seansı Olacağı Nasıl Belirlenir?

 

Mezoterapi tedavi seansları kişinin yaşına, cildin yıpranma derecesine ve kırışıklığın derinliğine göre sayıca değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle 10 – 14 günde bir 3 tedavi seansı gerçekleştirilmektedir. İleri yaşta ve yoğun kırışlıkta 4 mezoterapi tedavisi de gerekebilir.

3. tedaviden sonra dudak üstü bölgesi eski genç görünümünü tekrar geri kazanmaktadır.

 

Dudak Üstü Mezoterapisine Hangi Yaşta Başlanmalıdır?

 

30 yaşın üzerinde güzelliğimizi gölgeleyen kırışıklarımız belirginleşmeye başlar. 35 yaş civarında ise bu kırışıklıklar adeta kalıcı misafir olmak isterler.

 

Dudak üstü mezoterapisine 35 yaş itibari ile başlamak kırışıklıkların ve yaşlanmanın kalıcı olmadan geriye sarılmasını sağlayabilmektedir.

 

Kişi yoğun sigara kullanıyorsa cilt yıpranması daha erken yaşta izlenir bu durumda 30 yaş mezoterapiye başlamak için uygun olacaktır.

 

Dudak Üstü Mezoterapisinde Olumsuz Bir Etki Görülebilir mi?

 

Mezoterapi cildin yıpranması ile kaybedilen (eksilen) vitaminleri, nemi ve hyaluronik asiti geri kazandırdığı için kişinin doğallıktan uzaklaşmadan gençleşmesini sağlar.

 

Herhangi bir yan etkisi olmayan mezoterapiyi cildin koruyucu cilt bakım uygulaması olarak da değerlendirebiliriz.  

 

Mezoterapinin Birlikte Uygulanabildiği Diğer Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

 

- PRP

- Fraksiyonel Karbondioksit Lazer

- Plexr (Plazma Enerjisi)

 

Mezoterapinin bu tedavi yöntemleri ile kombine edilmesi gençleştirme etkisini artırabilmektedir.