Blog

EL GENÇLEŞTİRME MEZOTERAPİSİ

EL GENÇLEŞTİRME MEZOTERAPİSİ

              

 

Artık genç kalmak için yüzümüze gereken özeni gösteriyoruz. Fakat ellerinizin ve boynunuzun genç kalmasının da önemli olduğunu biliyor muydunuz? Çalışmalar göstermiş ki kadın çekiciliğini tamamlayan genç görünümlü yüz ile birlikte boyun ve ellerin de genç görünümüdür.

 

 

 

ELİN YAŞLANMA BELİRTİLERİ NELERDİR?

- El üzerindeki ciltte hyaluronik asit maddesinin azalmasına bağlı ince kırışıklıklar, kurumalar, parşömen gibi buruşmalar,

- El sırtındaki cildin hacim kaybetmesine bağlı olarak oldukça incelmesi, damarların görünür hale gelmesi,

- El sırtında lekeler, güneş benleri ve güneş çilleri,

- Eldeki kolajen liflerinin hasarlanmasına bağlı cilt yıpranması

 

 

EL GENÇLEŞTİRME İÇİN YAPILAN TEDAVİLER;

- El Mezoterapisi

- El PRP’si

- Lazer Tedavileri (Fraksiyonel karbondioksit lazer)

- El Dolguları

- Kimyasal Peeling

 

 

EL MEZOTERAPİSİ NEDİR?

Elin gençleştirilmesinde kullanılan özel bitkisel solüsyonların, küçük mezoterapi iğneleri yardımıyla el cildine uygulanması yöntemidir.

El gençleştirme mezoterapisi solüsyonu içerisinde; somon DNA, vitaminler (vitamin E), aminoasitler, hyaluronik asit, organik silica ve antioksidanlar bulunmaktadır.

 

EL GENÇLEŞTİRME MEZOTERAPİSİNİN ETKİLERİ NELERDİR?

- Ciltte kolajen üretimini tetikleyerek cildin sıkı, canlı ve parlak görünümünü sağlar.

- Hyaluronik asit cildin kaybetmiş olan nemini geri kazandırarak el kurumasını ve yıpranmasını iyileştirir.

- El sırtındaki incelmiş derinin doğal hacimlenmesini sağlar.

 

EL MEZOTERAPİSİ NASIL UYGULANIR?

Mezoterapi tedavisi eli kaplayan tüm cilde 10 – 14 günde bir olmak üzere toplam 3 gençleştirme kürü uygulanır. Öncesinde el üzerine anestezi kremi sürülerek el uyuşturulur. Mezoterapi işlemi yaklaşık 15 dakika sürer. Uygulamadan sonra el sırtında hafif kızarıklık ve mercimek kabarıklıkları oluşabilir. Bu etkiler maksimum 1 gün içerisinde tamamen kaybolur.

 

EL GENÇLEŞTİRME MEZOTERAPİSİNİN ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

Mezoterapi ile el cildinin kalitesi artırılarak gençleştirme sağlanır. Bu etki yaklaşık 6 ay devam eder. Yılda 1 - 2 kez yapılan devam tedavileri ile elin genç görünümü devam ettirilir.

 

EL MEZOTERAPİSİ KİMLERE UYGULANIR?

18 yaşından büyük herkes genç görünmek için el gençleştirme mezoterapisi yaptırabilir.

Sıklıkla dış ortamda çalışanlarda ve temizlik işleriyle uğraşanlarda hava şartları ve kimyasal maruziyetler eli  daha hızlı yıpratıp yaşlandırabilir.

Ellerini yoğun kullanan her yaş ve her meslek grubunda mezoterapi yöntemi ellerin eski doğal görünümüne kavuşturulmasında etkili ve güvenli bir seçenektir.

El mezoterapisini hamilelerde ve kanser tedavisi görenlerde tercih etmemekteyiz.

 

EL GENÇLEŞTİRMESİNDE KULLANILAN DİĞER TEDAVİ YÖNTEMLERİNİN ETKİLERİ NELERDİR?

- Ele uygulanan PRP; cilde canlılık, parlaklık ve hacim kazandırır.

- El üzerindeki tüm leke çeşitlerinin tedavisinde Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulaması cildin lekesiz ve genç görünümünü sağlar.

- El sırtında ciddi hacim kaybı olduğunda hyaluronik asit dolguları ile ele hacim kazandırılabilir. Bu noktada dolgu maddelerinin dikkatli seçilmesi önemlidir. Aksi takdirde el sırtında kubbe şeklinde küçük kabartılar kalarak eli doğal görünümünden uzaklaştırır.

- Kimyasal peeling tedavisi lazerler kadar etkili olmasa da el sırtındaki lekelerin yüzeyel tedavisi için uygulanabilmektedir.