Blog

GIDI TOPARLAMA (GIDI KÜÇÜLTME) MEZOTERAPİSİ

GIDI TOPARLAMA (GIDI KÜÇÜLTME) MEZOTERAPİSİ

 

Kişilerin yaşlanma sürecinden yüz ile birlikte boyun ve dekolte bölgesi de etkilenir. Bazı kişiler yüz bölgesinden değil, boyun bölgesindeki gıdı oluşumu ile yaşını ele verir.

 

Gıdı; çenenin hemen altından başlayan orta hattaki ciltte gevşeme, yağ dokusunda genişleme, yer çekimi etkisiyle sarkma sonucu görülen estetik bir sorundur.

 

Gıdı yaşlanması kişinin makyaj ile gizleyemediği bir görünüm olduğu için kişinin fular gibi aksesuarları sık sık kullanmasına neden olur.

 

Genç yaş grubunda da gıdı oluşumu izlenebilmektedir. Burada en önemli etken kişinin kısa sürede fazla miktarda kilo alması veya vermesidir. Gıdı bölgesindeki yağ dokusu deforme oldukça kişinin gıdı estetiği bozulur ve kişi olduğundan daha yaşlı görünür.

 

İleri yaşlarda bu probleme deri elastikiyetinin kaybolması ile ciltte sarkma ve kırışmalar da eklendikçe kişi boyun estetiğinden daha da rahatsız olur.

 

Günümüzde boyun gençleştirmesinde tercih edilen ameliyatsız gıdı estetiği, gıdıda toparlanma ve küçülme sağlayarak yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.

 

GIDI DARALTMADA ETKİLİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ;

 

- Gıdı Mezoterapisi,

- Odaklanmış Ultrason Uygulaması (HIFU),

- Altın İğne (İğneli Radyofekans),

- Fraksiyonel Karbondioksit Lazer.

 

 

Gıdı gençleştirmesinde başvurulan mezoterapi enjeksiyonları ameliyatsız ve etkili gıdı küçültme sağlayabilmektedir. Mezoterapi ile gıdıda biriken fazla yağ dokusunun azaltılması, gevşeyen cilt dokusunun sıkılaştırılarak kırışıklıkların azaltılması etkileri elde edilir.

 

Gıdık mezoterapisi 10 – 14 günde bir yapılan 6 tedavi seansı ile etkili olan neştersiz bir yöntemdir. Mezoterapide, kafein, glutatyon gibi antioksidanlar, fosfatidilkolin (soya lesitini) içeren özel hazırlanmış kokteyl, özel enjektörler yardımıyla sadece gıdı bölgesine enjekte edilir. Bu hazır kokteyl cildin içine ve cildin hemen altına 10 – 15 dakika gibi kısa sürede uygulanır. İşlem sırasında hafif bir yanma ve kızarıklık gelişebilir. Buz uygulaması ile cilt rahatlatılarak hasta konforu sağlanır.

 

Mezoterapi tedavisinin en önemli avantajı gerekli ilaçların ağızdan alınmaları yerine sorun olan bölgeye direk enjekte edilmesidir. Böylece ağızdan alınan ilaçlarda görülebilen yan etkiler, ilaçların kan dolaşımına karışmaması nedeniyle mezoterapi yönteminde görülmez. Dolayısıyla mezoterapi ile cilde ve vücuda zarar vermeden, düşük dozda ilaç kullanarak kısa sürede başarı elde edilebilir

 

Mezoterapi ile gerçekleştirilen ameliyatsız gıdık estetiğinde gıdı bölgesindeki fazla miktardaki yağ dokuları parçalanır, yağ parçaları lenfatik sistemle vücuttan uzaklaştırılır. Ayrıca cildin sıkılaşması ve kırışıklıklarının giderilmesini de sağladığı için gıdı bölgesindeki cilt kalitesi artar.

 

Özetle gıdı mezoterapisi özel yağ eritici ilaçlar sayesinde neşter kullanmadan, diyetle çözülmeyen gıdıdaki yağ dokusunu parçalayabilir. Aynı zamanda mezoterapi gıdı bölgesindeki ciltte kolajen lif ve hücre yenilenmesi sağlayarak daha taze, daha genç, daha sıkı bir cilt görünümüne kavuşturur.