Cilt Hastalıkları

Nasır Tedavisi

Nasır Tedavisi

 

Nasır toplumumuzun yabancı olmadığı bir cilt sorunudur. Cildin üst tabakasında sürtünmeye, travmaya bağlı olarak sertleşip gelişen deri lezyonlarıdır. Belli bir aşamadan sonra nasır oldukça derinin altına doğru ilerler ve sinir uçlarına bası yaparak ağrıya sebep olur.

 

Nasır dar veya ayağa küçük gelen ayakkabılar, gün içerisinde fazla ayakta kalma, ayağın kemik yapısı gibi nedenlerle gelişir. Genellikle ayak tabanında, topuk bölgesinde, ayak parmak arasında ve parmağın üzerinde görülür.

 

Fraksiyonel Karbondioksit (CO2) lazer, nasır tedavisinde sıklıkla tercih edilen etkili bir yöntemdir. Nasır bölgesine uygulanan lazer ışığı, nasırın köküne inerek nasırın tedavisini sağlar. 14 - 21 günde bir yapılan işlem, 1 - 3 seansta başarılı sonuçlar verir. İşlemden sonra nasır üzerinde oluşan kabuk, kişiye uygulanan epitelizan ve antibiyotik içerikli kremler sayesinde 3 - 7 gün içerisinde tamamen iyileşir.

 

Nasır rahatsızlığı kişinin ayakkabı giymesi, çalışması, yürümesi gibi günlük aktivitelerine engel olduğunda ve nasır kremlerine yanıt alınamadığında Fraksiyonel Karbondioksit (CO2) lazer ile tedavi sorunu kısa sürede çözebilmektedir.