Blog

PLAZMA ENERJİSİ İLE AMELİYATSIZ GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

PLAZMA ENERJİSİ İLE AMELİYATSIZ GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

     

Yaşın ilerlemesi ile özellikle gözlerde estetik görünümü bozabilen göz kapağı düşmesi (göz kapağı sarkması), alt göz kapağında torbalanma, göz çevresinde gevşeme ve kaz ayakları oluşumu izlenmektedir. Göz kapağı sorunları genetik (ailesel) nedenlerle geliştiğinde genç yaş grubunda bile görülebilmektedir.

 

Geçmişte tüm bu sorunları çözmek için sadece ameliyat seçeneği bulunmaktaydı. Günümüzde yeni bir sistem olan plazma enerjisi ile ameliyatsız göz kapağı estetiği sıklıkla tercih edilmektedir.

 

PLAZMA ENERJİSİ NEDİR?

 

Plazma cihazı maddenin 4. hali olan plazmayı kullanır. Plazma enerjisi ortadan kaldırmak istediğimiz göz kapağı dokusunda kontrollü mikro boyutlu buharlaştırmalar gerçekleştirir. Plazma sisteminde gazların iyonizasyonu ile derinin üst tabakasındaki yaşlanmış tüm hücrelerin gaz haline dönüştürülüp buharlaşması sağlanır.

 

Plazma enerjisi ameliyatsız göz kapağı estetiğinde doku üzerinde mikro boyut seviyesinde çalıştığı için göz kapağına ve göze zarar vermeden ameliyat sonuçları ile aynı başarı oranını verir.

 

PLAZMA ENERJİSİ İLE AMELİYATSIZ GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

 

Plazma enerjisi ile ameliyatsız göz kapağı germe işleminde; göz kapaklarına lokal anestezi krem sürülerek 30 dakika beklenir. Hemen ardından plazma estetiği işlemi yaklaşık 20 – 30 dakika içerisinde gerçekleştirilir. Ameliyat işlemine göre daha kısa sürede yapılması ameliyathane ortamına gerek duyulmaması, hastanın kısa sürede sosyal yaşamına geri dönebilmesi ve dikiş atılmaması dolayısıyla herhangi bir iz kalmadan ameliyatsız göz kapağı estetiği plazma tedavisi ile mümkündür.

 

AMELİYATSIZ GÖZ KAPAĞI TEDAVİSİ KAÇ SEANS GEREKİR?

 

Plazma estetiği uygulamasından hemen sonra göz kapağı sıkılaşır. Göz kapağında minik kabuklanmalar gelişir. Bu kabuklar 5 – 10 gün içerisinde kendiliğinden dökülerek alttan sıkılaşmış göz kapağı derisi görülür.

 

Göz kapağındaki sarkmanın ilerlemiş olup olmamasına göre ve yaşa göre plazma estetiği seansları değişebilmektedir. Genellikle 1 – 3 seans estetik göz kapağı sonucu için idealdir. 1. seanstan hemen sonra göz kapağında anında yukarı kalkma ve sıkılaşma izlenir.

 

PLAZMA İLE AMELİYATSIZ GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ SONRASI

 

Plazma tedavisinden sonra göz kapağında kabuklanma ile birlikte hafif bir sızlama, kaşınma ve şişme görülebilir. Kişinin yapması gereken işlemden 1 gün sonra yüzünü yıkaması ve kabukların dökülme sürecine kadar ışık ve güneşten koruma amacıyla fondöten renginde güneş koruyucu kullanmasıdır.

 

PLAZMA İLE AMELİYATSIZ GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ KESİN SONUÇ VERİR Mİ? ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

 

Plazma enerjisi ile cerrahi işlem olmadan göz kapağı germe estetiği, her yaş grubunda (ileri yaşta bile) ameliyat başarısına benzer sonuç vermektedir. Göz kapağının durumuna göre bazı kişilerde 2 seansta bazı kişilerde ise 3 seansta istenilen göz kapağı estetiği elde edilir.

 

Plazma ile ameliyatsız göz kapağı estetiğinde elde edilen sonuç ameliyata benzer sürelerde yani 5 – 10 yıl arasında devam etmektedir. Plazma tedavisinin ameliyata kıyasla en önemli avantajı dikiş atılmaması ve göz kapağında kısalma yapmaması nedeniyle rahatlıkla tekrar tekrar uygulanabilmesidir. 

 

PLAZMA ENERJİSİ İLE AMELİYATSIZ GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ FİYATLARI

 

Plazma enerjisi Türkiye’de yaklaşık 3 yıldır kullanılmaktadır. İtalya’da üretilmiş olan bu yeni sistem dünyada yaklaşık 7 yıldır güvenle kullanılmaktadır. Plazma estetiği ile ameliyatsız göz kapağı doktorlar tarafından gerçekleştirilen bir tekniktir. Ameliyatsız göz kapağı estetiği fiyatları, göz kapağı estetiği yapılan Ankara ili gibi illere göre değişiklik göstermektedir. Türkiye’de kanunlar, medikal işlemlerin ücretlendirmelerinin internet üzerinden yayınlanmasını yasaklamıştır. Plazma ile göz kapağı estetiği fiyatları için daha fazla bilgi almak isterseniz bize 0(312) 214 10 07 numaralı telefon hattından bize ulaşabilirsiniz.