Blog

PRP TEDAVİSİNİN GÖZ ÇEVRESİ GENÇLEŞTİRMESİNDE ETKİLİ BİR YÖNTEM OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

PRP TEDAVİSİNİN GÖZ ÇEVRESİ GENÇLEŞTİRMESİNDE ETKİLİ BİR YÖNTEM OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

 

PRP tedavisi kozmetik dermatoloji, ortopedi, göz hastalıkları, diş tedavileri gibi birçok tıp alanında yaygın kullanılan güvenli bir uygulamadır. Her geçen gün PRP’nin önemi daha fazla anlaşıldığı için kullanım alanı da artmaktadır.

 

PRP, kişinin kanında normalde var olan platelet olarak isimlendirilen hücrelerin üzerinden etki gösterir. Platelet hücreleri büyüme faktörleri üretebilen önemli kan hücrelerinden biridir.

 

PPR TEDAVİSİ CİLTTE NASIL ETKİ EDER?

 

PRP tedavisinde kişinin kolundan alınan bir miktar kan, özel PRP kitleri içerisinde santrifüj yöntemleri ile PRP serumuna dönüştürülür. Özetle PRP etki mekanizmasını kişinin kendi kanından daha yoğun miktarda içerdiği büyüme faktörleri üzerinden göstermektedir. PRP serumunun içerdiği büyüme faktörleri ciltte onarım mekanizmasını başlatır. PRP serumu; derinin altına özel iğneler ile enjekte edilerek cildin alt tabakasından itibaren kendini onarmasını sağlar. Böylece cilt kolajen liflerini yeniden üreterek gençleşme etkisi gösterir.

 

PRP TEDAVİSİ GÖZ ÇEVRESİNİ NASIL GENÇLEŞTİRİR?

 

- PRP, göz çevresinde ışık dolgusu etkisi yaratır.

- PRP, göz çevresi cildinin rengini parlaklaştırarak göz çevresinde

ışıltı sağlar.

- PRP, göz altında doğal hacimlenme sağlar.

- PRP, göz altı torbasında küçülme sağlar.

- PRP, göz altındaki ciltte sıkılaşma etkisi sağlar.

- PRP, göz altı morarmasını tedavi eder.

- PRP, kaz ayakları (gülme kırışıklığı) çizgilerini iyileştirir.

- PRP, kaşların aşağı düşmesine engel olur.

- PRP, kaşlardaki kıl seyrekliğini tedavi eder.

- PRP, göz çevresinde herhangi bir problemi olmayan kişilerde yaşlanma sürecini yavaşlatmak amacıyla koruyucu tedavi olarak yapılabilir.

 

PRP TEDAVİSİ KAÇ SEANS UYGULANMALIDIR?

 

PRP, 1. tedavi seansından hemen sonra göz çevresinde onarım sürecini başlatarak iyileşme belirtilerini gösterir. PRP ile maksimum etki 3. tedavi kürü ile elde edilir. PRP tedavi aralıkları 14 – 30 günde bir gerçekleştirilebilir. 3 tedavi seansından sonra elde edilen göz çevresi gençleşmesi 6 ay – 12 ay süre ile devam eder. PRP’ nin tedavi etkisinin her zaman devam etmesi için 6 ayda bir veya yılda bir PRP idame tedavileri önerilir.

 

PRP KİTLERİ KULLANILMASI MUTLAKA GEREKLİ MİDİR? TEDAVİ BAŞARISINI PRP KİT SEÇİMİ ETKİLER Mİ?

 

PRP kitleri PRP tedavisinin başarısından rol oynayan en önemli faktörlerden biridir. PRP kitleri Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmalıdır. PRP kiti ne kadar kaliteli ise o kadar yoğun miktarda platelet hücreleri arttırılarak kaliteli büyüme faktörleri elde edilir. Bu faktörlerin miktarı cilt gençleştirilmesindeki en önemli anahtar unsurdur.