Blog

SAÇ MEZOTERAPİSİ

SAÇ MEZOTERAPİSİ

       

Saç dökülmesi saç köklerinde meydana gelen kan akışı bozukluğu, sağlıksız beslenmeden (fast food tarzı beslenme) kaynaklı vitamin düzeyinin azalması ve ailesel (genetik) faktörler nedeniyle ortaya çıkar ve sık karşılaştığımız sorunların başında yer alır.

 

Saç dökülmesi sorununda, saça uygulanan şampuanlar, losyonlar, yağlar, ağızdan alınan vitamin tabletleri ile istenilen saç çıkışı sağlanamadığı takdirde saç mezoterapisi daha üstün tedavi seçeneği olarak devreye sokulmalıdır.

 

SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR?

Saç Mezoterapisi, özel saç mezoterapi iğneleriyle direkt olarak saç derisine saçı besleyen bitkisel karışımların uygulanması yöntemidir.

Saç mezoterapisi direkt saça uygulanan bir tedavi olduğu için saça sürülen veya ağızdan alınan tedavilere kıyasla oldukça yüksek oranda başarı sağlayan bir tedavidir.

Saç mezoterapisi ile saç köklerinin ihtiyacı olan vitaminler, mineraller ve büyüme faktörleri direk saçlı deriye uygulanır.

Saç mezoterapisi günümüzde özel dermapen iğneleme sistemi ile yapıldığı için acısız bir uygulamadır.

Saç mezoterapisi acısız bir uygulama olduğu için öncesinde anestezi kremi sürülmesine ihtiyaç duyulmaz.

Saç mezoterapisi işlemi öncesinde saçlı deri alkol içerikli özel antiseptik temizleyiciler ile silinir.

Saç mezoterapisi saç dökülmesini kontrol altına alır ayrıca mevcut saç tellerinin yavaş dökülmesini ve hızlı uzamasını sağlar.

Saç mezoterapisi androgenetik alopesi (ailesel, genetik) tipindeki saç dökülmesinde mevcut saçların kalitesini artırarak erken yaşta  yaşanabilecek yoğun saç kaybının önüne geçer.

Saç mezoterapisi saçlardaki cansızlık, güçsüzlük, hacimsizlik, matlık, yavaş uzama ve hızlı dökülme problemlerini başarıyla tedavi eder.

 

SAÇ MEZOTERAPİSİ KAÇ TEDAVİ SEANSI YAPILMALIDIR?

Saç mezoterapisi 7 – 14 günde bir olmak üzere 4 – 5 tedavi seansı yapılmalıdır.

Saç mezoterapisi 4 – 5 tedavi seansı ile elde edilen iyilik halini devam ettirmek amacıyla ayda bir olmak üzere 3 saç mezoterapisi seansı eklenmelidir.

Saç mezoterapisi elde edilen saç çıkışını korumak amacıyla mevsim geçişleri olarak adlandırdığımız zamanlarda yani 3 – 4 ayda bir yapıldığı takdirde saçın iyilik halinin uzun bir süre devam etmesini sağlar.

Saç dökülmesinin şiddetli olduğu hastalarda saç mezoterapisi ile birlikte saç PRP ‘si de tedaviye eklenebilir.

 

ANKARA SAÇ PRP TEDAVİSİ, ANKARA PRP, PRP CİLT TEDAVİSİ FİYATLARI, PRP CİLT YENİLEME, ANKARA PRP FİYATLARI, SAÇ PRP TEDAVİSİ, ANKARA SAÇ PRP TEDAVİSİ FİYATLARI, PRP MEZOTERAPİ NEDİR?

 

Ankara saç prp tedavisi, Ankara prp, prp cilt tedavisi fiyatları, prp cilt yenileme, Ankara prp fiyatları, saç prp tedavisi, Ankara prp tedavisi fiyatları, Ankara prp tedavisi ücretleri, 2017 prp tedavisi fiyatları, prp mezoterapi ile ilgili sorularınız için bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

2017 SAÇ MEZOTERAPİSİ FİYATLARI, ANKARA SAÇ MEZOTERAPİSİ, ANKARA SAÇ MEZOTERAPİSİ FİYATLARI, SAÇ İÇİN MEZOTERAPİ, SAÇ MEZOTERAPİSİ ÜCRETLERİ, SAÇ MEZOTERAPİSİ FİYATLARI, 2018 SAÇ MEZOTERAPİSİ FİYATLARI, 2018 SAÇ MEZOTERAPİSİ ÜCRETLERİ, PRP MEZOTERAPİ NEDİR?

 

2017 saç mezoterapisi fiyatları, ankara saç mezoterapisi, ankara saç mezoterapisi fiyatları, saç için mezoterapi, saç mezoterapisi ücretleri, saç mezoterapisi fiyatları, 2018 saç mezoterapisi fiyatları, 2018 saç mezoterapisi ücretleri, prp mezoterapi ile ilgili sorularınız için bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.