Blog

SİVİLCE (AKNE) TEDAVİSİNDE KARBON PEELING VE PRP’NİN İYİLEŞTİRİCİ ETKİSİ

SİVİLCE (AKNE) TEDAVİSİNDE KARBON PEELING VE PRP’NİN İYİLEŞTİRİCİ ETKİSİ

 

Sivilce (akne) cilt dokusunda yağ bezlerinin aşırı çalışması ve beraberinde sivilce bakterisi olan Propionibakterium acnes’in cilt dokusunda sayıca artması sonucu gelişir.

 

Sivilce (akne) genellikle ergenlik döneminde başlar bazen erişkinlik dönemine kadar sürebilir.

 

Sivilceler yüzde, gövdede veya sırtta kırmızı kabarıklıklar, siyah noktalar (açık komedon), küçük beyaz kabarıklar (kapalı komedon) ve ağrılı akıntılı şişlikler şeklinde kendini gösterebilmektedir.

 

Sivilce tedavisi çeşitli hap tedavileri ve krem tedavileri ile yapılmaktadır.

 

Bu yazıda lazerle sivilce tedavisi ve PRP ile sivilce tedavisinden bahsedeceğim.

 

Ağızdan alınan haplardan sonra tekrar eden sivilcelerde, hap kullanmak istemeyenlerde ve sivilce kremlerinden yeterli tedavi başarısı alınamayanlarda Ankara karbon peeling ve Ankara PRP tedavilerini tercih etmekteyiz.

 

LAZERLE KARBON PEELİNG TEDAVİSİ SİVİLCELER ÜZERİNDE NASIL ETKİLİ OLUR?

- Sivilcelerin Ankara Karbon peeling ile tedavisi özel bir teknoloji olan Q Switched Nd-Yag lazerler ile gerçekleştirilir.

- Sivilcelerin Karbon peeling ile tedavisi 10 - 14 günde bir olmak üzere 4 - 6 tedavi seansı şeklinde yapılmaktadır.

- Sivilcelerin Ankara Karbon peeling ile tedavisinde, cilt yüzeyine zarar vermeden cildin en alt tabakasına başarıyla ulaşılır.

- Sivilcelerin Karbon peeling ile tedavisinde cilt altı dokusu temizlenir bir çeşit lazer ile cilt temizliği yapılmış olur.

- Sivilcelerin Ankara Karbon peeling ile tedavisi cildin aşırı yağlanmasını dengeler böylece yeni sivilce çıkışının önüne geçmiş olur.

- Sivilcelerin Karbon peeling ile tedavisi gözenekleri küçültür, siyah noktaları giderir.

- Sivilcelerin Ankara Karbon peeling ile tedavisinde sivilceye neden olan ‘Propionibakterium acnes bakterisi yok edilerek kırmızı büyük sivilceler giderilir.

- Sivilcelerin Karbon peeling ile tedavisinde sivilcelerin neden olduğu sivilce lekeleri giderilir.

 

PRP İLE SİVİLCE TEDAVİSİ ETKİSİNİ NASIL GÖSTERİR?

­- Ankara PRP ile sivilce tedavisi kişinin kendi kanı alınarak oluşturulan PRP (platelet rich plazma) serumu ile yapılmaktadır.

- Sivilcelerin PRP ile tedavisi kişinin kendi kanı kullanılarak yapıldığı için en güvenli ve en doğal sivilce tedavisi seçeneğidir.

- Ankara PRP ile sivilcelerin tedavisi hassas ve alerjik ciltlerde bile güvenle yapılabilir.

- Sivilcelerin PRP ile tedavisi 14- 30 günde bir olmak üzere 3 PRP tedavi seansı şeklinde gerçekleştirilir.

- Ankara PRP ile sivilce tedavisi PRP serumundaki bol miktardaki büyüme faktörleri sayesinde cilt altındaki derin yerleşimli sivilcelerde hızlı iyileşme sağlamaktadır.

- Sivilcelerin PRP ile tedavisi genişlemiş gözenekleri daraltır.

- Ankara PRP ile sivilce tedavisi kahverengi ve kırmızı sivilce lekelerini yara iyileştirme mekanizmalarını kullanarak giderir.

- Sivilcelerin PRP ile tedavisi sivilce çukurlarının yüzeyelleşmesinde etkili bir tedavi yöntemidir.

 

Günümüzde sivilcelerini doğal tedavi yöntemleri ile iyileştirmek isteyen ve sürdüğü sivilce kremleri ile istediği iyileşmeyi sağlayamayan sivilce (akne) sorunu olanlarda lazerle karbon peeling, PRP ve Altın iğne (fraksiyonel radyofrekans) tedavileri güvenli ve etkili sivilce (akne) tedavi seçenekleridir.

 

ANKARA KARBON PEELİNG CİLT LEKELERİ, KARBON PEELİNG TEDAVİSİ, ANKARA KARBON PEELİNG, KARBON PEELİNG FİYATI, KARBON PEELİNG ÜCRETİ, KARBON PEELİNG SEANS ÜCRETİ, KARBON PEELİNG SEANS FİYATI, 2017 KARBON PEELİNG FİYATLARI, 2017 KARBON PEELİNG ÜCRETLERİ, 2018 KARBON PEELİNG FİYATLARI, 2018 KARBON PEELİNG ÜCRETLERİ, LAZERLE KARBON PEELİNG, KARBON PEELİNG LEKE TEDAVİSİ ÜCRETLERİ, LAZERLE SİVİLCE TEDAVİSİ NEDİR? 

 

Ankara karbon peeling cilt lekeleri, karbon peeling tedavisi, Ankara karbon peeling, karbon peeling fiyatı, karbon peeling ücreti, karbon peeling seans ücreti, karbon peeling seans fiyatı, 2017 karbon peeling fiyatları, 2017 karbon peeling ücretleri, 2018 karbon peeling fiyatları, 2018 karbon peeling ücretleri, lazerle karbon peeling, karbon peeling leke tedavisi ücretleri, lazerla sivilce tedavisi ile ilgili sorularınız için bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

ANKARA PRP TEDAVİSİ, ANKARA PRP, PRP CİLT TEDAVİSİ FİYATLARI, PRP CİLT YENİLEME, ANKARA PRP FİYATLARI, ANKARA PRP TEDAVİSİ, ANKARA PRP TEDAVİSİ FİYATLARI, PRP İLE SİVİLCE TEDAVİSİ NEDİR?

Ankara prp tedavisi, Ankara prp, prp cilt tedavisi fiyatları, prp cilt yenileme, Ankara prp fiyatları, prp tedavisi, Ankara prp tedavisi fiyatları, Ankara prp tedavisi ücretleri, prp ile sivilce tedavisi ile ilgili sorularınız için bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.