Blog

YAZ MEVSİMİNDE YAPILABİLEN ÇATLAK TEDAVİLERİ NELERDİR?

YAZ MEVSİMİNDE YAPILABİLEN ÇATLAK TEDAVİLERİ NELERDİR?

 

 

Cilt çatlakları derinin alt tabakasında gerilme nedeniyle gelişen deri yapısının bozulmasıdır.

 

 

 

Cilt çatlakları; karın, bacak, kalça ve kol gibi gerilmeye yatkın bölgelerde değişik uzunluklarda ( 3-20 cm gibi) pembe, kırmızı veya sedef renginde; dar veya geniş, çökük veya düz bantlar şeklinde izlenmektedir.

 

Günümüzde her yaş grubunda ve her 2 cinste de izlenebilen cilt çatlakları; ağır sporlar, kilo alıp verme ve hamilelik sürecinde daha sık gözlenmektedir.

 

Cilt çatlakları kişinin cilt sağlığını olumsuz etkilemez sadece görselliği olumsuz etkiler.

 

Çatlak tedavisi genellikle yaz döneminde talep edilir.

 

Yaz döneminde güvenle yapılabilen çatlak tedavisi arasında; çatlak mezoterapisi, PRP ve altın iğne dermokozmetik uygulamaları yer almaktadır.

 

Çatlak tedavisinde en güvenli ve en başarılı yöntemlerden biri çatlak mezoterapisidir.

 

Çatlak Tedavisinde Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

 

Çatlak mezoterapi, çatlak bölgesindeki derinin bozulmuş bağ dokusunun yenilenmesini ve kolajen ve elastik liflerinin bu bölgelerde tekrar üretilmesini sağlayan özel bitkisel solüsyonlar ile gerçekleştirilir.

 

Çatlak tedavisinde, mezoterapi solüsyonu küçük mezoterapi iğneleri ile direk çatlak içine enjekte edilmektedir.

 

Çatlaklar için mezoterapi, hem çatlağın azalmasını sağlamaktadır hem de çatlak bölgesindeki derinin yenilenerek kalitesini artırmaktadır.

 

 

Çatlak Tedavisinde Mezoterapi Kaç Tedavi Seansı Yapılır?

 

Çatlak tedavisi Ankara seans sayısı; çatlağın çöküklüğüne ve genişliğine göre değişmekle birlikte en az 4 mezoterapi seansı en fazla 6 mezoterapi seansı uygulanmaktadır.

 

Çatlak tedavisi Ankara mezoterapi 7-10 günde bir gerçekleştirilmektedir.

 

Çatlaklar için mezoterapi seans uygulaması yaklaşık 20- 30dakika sürmektedir.

 

Cilt çatlaklarında tedavi etkisi, çatlakların çökülüğünde azalma, çatlak genişliğinde küçülme olması şeklindedir.

 

Özetle cilt çatlakları tedavisi çatlağın tam kaybolmasını sağlayamamakla birlikte çatlakta belirgin küçülme ve azalma sağlar.

 

Çatlak mezoterapi ile çatlak görsel açıdan kabul edilebilir seviyeye başarıyla geriler.

 

 

YAZ DÖNEMİNDE YAPILABİLEN ÇATLAK TEDAVİSİ, ÇATLAK MEZOTERAPİ, ÇATLAKLAR İÇİN MEZOTERAPİ, CİLT ÇATLAKLARI TEDAVİSİ, ÇATLAK TEDAVİSİ ANKARA, DERİ ÇATLAKLARI, ÇATLAK CİLT TEDAVİSİ, ANKARA ÇATLAK TEDAVİSİ, MEZOTERAPİ ÇATLAK TEDAVİSİ, ANKARA ÇATLAKLAR İÇİN TEDAVİ FİYATLARI NEDİR?

 

çatlak tedavisi fiyatları, çatlak mezoterapi fiyatları, çatlaklar için mezoterapi fiyatları, cilt çatlakları tedavisi, çatlak tedavisi fiyatları ankara, deri çatlakları fiyatları, çatlak cilt tedavisi fiyatları, ankara çatlak tedavisi fiyatları, mezoterapi çatlak tedavisi fiyatları, ankara çatlaklar için tedavi fiyatları ile ilgili bizi rahatlıkla arayabilirsiniz.