Blog

YÜZ KIRIŞIKLIKLARINDA YENİ TEDAVİ YÖNTEMİ: ALTIN İĞNE UYGULAMASI

YÜZ KIRIŞIKLIKLARINDA YENİ TEDAVİ YÖNTEMİ: ALTIN İĞNE UYGULAMASI

 

Yaşadığımız çağda hiç kimse dış görünüşünden, cildinden veya yüzünden yaşını ele vermek istemiyor. Yüz cildimizin gençlik hali dış görünümümüzü etkileyen en önemli unsurların başında yer alır.

 

Yüz kırışıklıkları; hayat koşullarının getirdiği stresli yaşam, sigara - alkol tüketimi, sağlıksız beslenme (fast-food) tarzı, hava kirliliği, genetik faktörler (ailemizden aldığımız miras), güneşe yoğun maruz kalma (solaryum), yoğun kozmetik kullanımı gibi nedenlerle daha erken yaşlarda karşılaştığımız dermokozmetik sorunların en önemlisidir.

 

Yüz kırışıklıklarının giderilmesi için sık sık yeni teknolojik sistemler piyasaya sunulmaktadır. Altın iğnelerle gelen gençlik etkisi kırışıklık tedavisindeki son yeniliklerden birisidir.


Altın iğne uygulaması Fraksiyonel radyofrekans, İğneli radyofrekans olarak da adlandırılır.

 

ALTIN İĞNE FRAKSİYONEL RADYOFREKANS UYGULAMASI İLE CİLT KIRIŞIKLIKLARI NASIL GİDERİLİR?

 

Altın iğne, radyofrekans dalgalarını kullanan özel teknolojik sistem başlığına altın kaplamalı iğneler yerleştirilerek uygulanan bir işlemdir. Altın kapmalı iğneler sayesinde cilt yüzeyine zarar vermeden derinin 0,5 mm – 2 mm altına radyofrekans dalgaları iletilir. Radyofrekansın etkisi cildi en derin tabakasından itibaren yeniden yapılandırmasıdır. Böylece Altın iğne fraksiyonel radyofrekans ciltte yoğun miktarda yeni kolajen üretimini sağlayarak yüzdeki kırışıklıkların kaybolmasını ve cildin parlaklığını sağlayan renk (melanin) dokusunu yapılandırarak kişiyi gençleştirir.

 

ALTIN İĞNE FRAKSİYONEL RADYOFREKANS UYGULAMASI NE KADAR SÜRER?

 

Altın iğne fraksiyonel radyofrekans kırışıklık tedavisi işleminde ciltte hafif kızarıklık, hafif yanma hissi oluşması dışında herhangi bir olumsuz etki izlenmez. Uygulamadan önce yüze sürülen lokal anestezi kremi sayesinde altın iğnelerin cilde uygulanması konforlu hale getirilir. 15 – 20 dakika sonra cilt kırışıklık bölgeleri dahil olmak üzere tüm yüze gerçekleştirilen Altın iğne uygulaması 30 – 45 dakika sürmektedir. Altın iğne fraksiyonel radyofrekans ile cilt gençleştirmesi işleminden hemen sonra gelişen kızarıklık 1 – 2 saat sonra azalır, maksimum 1 gün içerisinde tamamen kaybolur. Dolayısıyla kişi iş ve sosyal yaşamından uzaklaşmadan rahatlıkla Altın iğne fraksiyonel radyofrekans uygulaması yaptırabilir.

 

ANKARA ALTIN İĞNE FRAKSİYONEL RADYOFREKANS UYGULAMASI FİYATI NEDİR? 

Ankara Altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi fiyatları ile ilgili sorularınız için bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.