Uygulamalar

Altın İğne (Fraksiyonel Radyofrekans) ile Yüz Germe

Altın İğne (Fraksiyonel Radyofrekans) ile Yüz Germe

 

Yaşlanma ile birlikte ciltte yaşanan elastikiyet kaybı; kaşta, yanakta, ağız kenarında aşağıya doğru sarkma, yüz kontüründe ve çene hattında bozulmaya neden olur. Ameliyatsız yüz germe uygulamaları arasında Altın İğne (İğneli Radyofrekans) işlemi günümüzde sıkça tercih edilmektedir. 

 

Altın iğne uygulaması ile cildin kendi iyileşme mekanizması devreye sokulduğu için kişi doğallığından uzaklaşmadan yeni kolajen ve elastik lifleri üretir; böylece cildin rejuvenasyonu yani yenilenmesi sağlanır.

 

İğneli Radyofrekans (Altın İğne) Uygulaması; gevşemeye ve sarkmaya başlayan cilde ihtiyacı olan toparlanma, sıkılaşma ve lifting (kaldırma) etkisini vermektedir. Ayrıca cildin bağ doku kalitesini artırarak cildin gençlik halinin devam etmesini de sağlayabilir. Bu nedenle her yaş grubundaki kişilere cilt gençleştirme uygulaması olarak önerilebilmektedir. 

 

Uygulama; cilt temizlenip, anestezi içerikli krem sürüldükten sonra kişiye özel kullanılan 25 adet altın kaplamalı iğneler ile yapılır. Bu iğneler sayesinde cildin üst tabakası korunarak, radyofrekans enerjisi cildin hemen altına iletilir. Uygulama yaklaşık olarak 20 - 30 dk. sürmektedir. İşlemden sonra ciltte hafif kızarıklık, minik kabuklanmalar ve hafif şişlikler gelişebilir. Bu belirtiler 3 - 4 saat içerisinde tamamen kaybolur.

 

Tedavi genellikle 20 günde bir veya ayda bir olmak üzere 3 - 4 seans şeklinde önerilir. İyilik hali 1. seanstan sonra görülmeye başlamakla birlikte; 3. seans cildin gençlik halini gözler önüne serer. 

 

Yaz mevsimi de dahil her mevsim yapılabilmesi, uygulamada kullanılan altın iğneler sayesinde ciltte herhangi bir yan etki oluşmaması ve hassas ciltlerde de güvenle yapılabilmesi işlemin önemli avantajlarındandır. 

 

 

-Altın İğne (İğneli Radyofrekans) ile alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü ve yanaktaki kırışıklıkların giderilmesi,

-Altın İğne (İğneli Radyofrekans) ile yüzde elastikiyet kaybına bağlı sarkmalarda toparlanma, sıkılaşma ve lifting (kaldırma) etkisi,

-Altın İğne (İğneli Radyofrekans) ile yüzün parlak görünüme kavuşturulması, 

-Altın İğne (İğneli Radyofrekans) ile yüzde, boyunda ve dekoltede gençleşme etkisi sağlanır.