Uygulamalar

Altın İğne (İğneli Radyofrekans) ile Çatlak Tedavisi

Altın İğne (İğneli Radyofrekans) ile Çatlak Tedavisi

 


Deri çatlakları, hamilelik sürecindeki kilolar, ergenlik döneminde hızlı boy atma, hızlı kilo alıp verme, diyet programı sonucunda yoğun kilo kaybı, ağırlık sporları; deride sürekli gerilme yaratır, derinin sıkılığını ve dayanıklılığını sağlayan kolajen ve elastik lifler zarar görür. Bu bölgelerde derinin gevşek yapı kazanması nedeniyle önce pembe, kırmızı renkli yüzeyel çatlaklar gelişir. İlerleyen dönemde gri renkli derin çukur görünümü kazanarak kozmetik açıdan rahatsız edici görüntüye  dönüşür.

 

 

Derideki çatlaklar genelikle bayanlarda göğüs, kalça, basen, karın ve diz arkasında gelişirken, erkeklerde omuz, kol iç kısım ve bel bölgesinde izlenmektedir.

 

 

Altın iğne uygulaması ile deride oluşan çatlakların tedavisi; etkisi kanıtlanmış özel bir enerji olan "Radyofrekans Dalgaları" üreten cihaz yardımı ile yapılmaktadır. Uygulama; cilt temizlenip, uygulama bölgesine anestezi içerikli krem sürüldükten sonra kişiye özel kullanılan 25 adet altın kaplamalı iğneler ile yapılır. İğnelerin altın kaplamaları sayesinde radyofrekans enerjisi cilde zarar vermeden hedef dokuya istenilen derinlikte kontrollü olarak iletildiği için işlem güvenlidir ve ciltte herhangi bir yan etki oluşturmaz. Uygulama yaklaşık olarak 20 - 30 dk. sürmektedir. İşlemden sonra ciltte hafif kızarıklık, minik kabuklanmalar ve hafif şişlikler oluşur. Bu belirtiler 3 - 4 saat içerisinde kaybolur. Tedavi protokolü 20 günde bir veya ayda bir olmak üzere 3 - 4 tedavi seansı şeklinde önerilir. İyilik hali 1. seanstan sonra görülmeye başlamakla birlikte; 3. seanstan itibaren tam etki izlenir. İşlemin en önemli avantajı yaz mevsimi de dahil her mevsim yapılabilmesidir. 

 

 

Altın İğne (İğneli Radyofrekans) Hangi Deri Çatlakları Üzerinde Etkilidir?

 

-  İğneli radyofrekans ile hızlı kilo alıp verme sonrası oluşan çatlakların,

-  İğneli radyofrekans ile bayanlarda hamilelelik sonrasında oluşan çatlakların,

-  İğneli radyofrekans ile spor sonrasında oluşan çatlakların,

-  İğneli radyofrekans ile ergenlik döneminde hızlı büyümeden kaynaklanan çatlakların,

-  İğneli radyofrekans ile kortizon tedavisi sonrasında oluşan çatlakların görünümünde küçülme, derinliklerinde azalma yani yüzeyelleşme, renginde düzelme sağlanabilir; fakat dürüstçe söylemek gerekirse, çatlakların tamamen tedavi edilmesi mümkün değildir.