Uygulamalar

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe

 


Yılların geride kalmasıyla birlikte cilt yıpranır ve kişinin görünümünde bozulmalara neden olur. Yaşlanma ile birlikte ciltte yaşanan elastikiyet kaybı kaşta, yanakta, ağız kenarında, yüz kontüründe, çene hattında sarkmalar oluşturur. Cildinde bu tür sorunları yaşamaya başlayan ve ameliyat yöntemini tercih etmeyen kişilerde ameliyatsız yüz germe yöntemleri ön plana çıkmaktadır.

 

Altın iğne radyofrekans ile cilt gençleştirme alternatif bir yöntem olarak son yıllarda başarıyla uygulanmaktadır.

 


Altın iğne ile yüz germe uygulamasında, cildin 1,2 - 3 milimetre altına radyofrekans enerjisi ile ulaşılır ve burada oluşturulan ısı enerjisi sayesinde ciltte kolajen adlı maddenin üretimi tetiklenir. Kolajen oluşumu elastikiyeti artırarak daha sağlıklı bir cilt yapısına imkan sağlar. 20 gün - 30 günde bir yapılan toplam 3 seanslık Altın İğne işlemi ile kırışıklıklarda azalma ve sarkmalarda kaldırma (lifting) etki gözle görülebilir.


"30 - 45 DAKİKA SÜRÜYOR"


Altın iğne ile yüz germe etkisi, kaşta yukarı kalkma, göz kenarındaki kaz ayağı çizgilerinde azalma, çene hattında belirginleşme, ağız kenarındaki olukların derinliğinde azalma ve yanaklarda sıkılaşma şeklinde görülür. Radyofrekans işlemi, 30 ile 45 dakika arasında sürer. İyileşme etkisi ilk seanstan itibaren başlamakla birlikte istenen etki 3. seansta elde edilebilir. Uygulama her mevsim yapılabilir. İşlemin hemen ardından kişi günlük yaşantısına rahatça döner. Tedavi 1 veya 2 yılda bir tekrarlanabilir.

 

Altın İğne Uygulaması gevşemeye ve sarkmaya başlayan cildin ihtiyacı olan toparlanma, sıkılaşma ve yukarı kaldırma (lifting) etkisini fazlasıyla verebilmektedir.

 

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasındaki diğer tedavi seçenekleri, Fokuslu Ultrason (HIFU) ve İp Askı (İple Yüz Germe) tedavileridir.