Uygulamalar

DERMAPEN İLE CİLT BAKIMI

DERMAPEN İLE CİLT BAKIMI

 

 

Dermapen olarak adlandırılan özel iğneleme tekniği günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Dermapen sistemi, mikro iğneler içeren başlıklar yardımıyla cilt altına ağrı hissedilmeden istenilen cilt bakım ürününün uygulanmasını sağlamaktadır. Dermapen öncesinde derma-roller adlı iğneleme tekniği kullanılmaktaydı. Fakat derma-roller cildin hasarlanmasına neden olduğu için artık günümüzde Dermapen sistemi kullanımına geçilmiştir.

 

 

Dermapen ile yapılan cilt bakımları arasında sık tercih edilen PRP cilt bakımıdır. PRP, kişinin kendi kanından elde edilen, herhangi bir yan etki ve alerji riski içermeyen; medikal estetik uygulamalar içerisinde doğal gençleşme ve cilt bakım yöntemlerindendir. 

 

Geçen yıllarla birlikte cildin en önemli desteği olan bağ dokusunun bozulması ciltte ince ve derin kırışıklıkçökmesarkmagöz altı torbaları ve morlukları geliştirebilir. 

 

PRP yönteminde kişinin kanı serum haline dönüştürülür. PRP’nin içerisinde kişinin normal kanında bulunan miktardan 4 - 5 kat daha fazla miktarda büyüme faktörükök hücre içeriği vardır. Bu serum dermapen ile 2 hafta - 4 haftada bir olmak üzere 3 - 4 tedavi seansı şeklinde cilde uygulanır. Dermapen ile yapılan PRP uygulamasında dikkat edilmesi gereken nokta ciltte herhangi bir leke oluşum tetiklenmesinin engellenmesidir. Bu nedenle dermapenin 10 seans gibi fazla seans sayısı ile haftada bir gibi sık aralıklarla uygulanmasını önermemekteyiz

 

PRP ile cilt bakımı yaz mevsimi de dâhil her mevsim rahatlıkla yapılabilir. İşlemden sonra herhangi bir alerji gelişmesi söz konusu değildir. 

 

 

PRP'nin Ciltteki Faydaları Nelerdir? 

 

- Ciltte parlaklık,                                                    - İnce kırışıklıklarda azalma

  - Göz altı çökmesinde azalma,                            - Göz altı morluğunda azalma

    - Göz altı torbasında azalma,                               - Cildin sıkılaşması,

     - Cilt sarkmalarının toparlanması,                         - Cilt lekelerinin açılması,

       - Sivilce izlerinin (çukurlarının) azalması,             - Sivilce lekelerinin azalması sağlanır.