Uygulamalar

Dolgu Uygulaması

Dolgu Uygulaması

 

Yaş ilerledikçe cilt hyaluronik asit kaybı ve yağ dokusunda azalma sorunu yaşar. Bu nedenle yaşlanan cilt kurumaya, kırışmaya ve hacmini kaybetmeye başlar. Bu etkiler yüzde ince, derin kırışmalara ve sarkmalara yol açar.

 

Cildin esneklik kaybetmesi ve sarkmaya başlaması, yüz hatlarının bozulmasına neden olarak kişiyi genç görüntüsünden uzaklaştırır.

 

Cildin yaşlanmasını hızlandıran faktörler arasında; yoğun güneş maruziyeti, hızlı kilo alıp verme, yoğun mimik kullanımı, düzensiz uyku ve beslenme, guatr gibi rahatsızlıklar, menopoz dönemi, su içme alışkanlığının olmaması ve sigara kullanımı yer almaktadır. 

 

Pürüzsüz ve genç bir görünüm kazanmak için yüz bölgesine uygulanan dolgu estetiği son zamanlarda sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Günümüzde en çok hyaluronik asit içeren geçici dolgular tercih edilmektedir. Hyaluronik asit insan derisinde normalde bulunan bir maddedir; fazla miktarda su bağlama kapasitesinin olması deri hacminin ve esnekliğinin artmasına yardımcı olur. Bu nedenle hyaluronik asit içerikli dolgular kişinin cildine zarar vermediği için güvenle uygulanmaktadır. Dünyada da Türkiye'de de sıklıkla hyaluronik asit dolguları tercih edilmektedir.

 

Laboratuar şartlarında elde edilen hyaluronik asit dolgusu, derinin dermis tabakasına küçük iğne veya kanül yardımıyla kolayca enjekte edilir. İşlem ortalama 20 - 30 dk. sürmektedir. İşlemden önce uygulama yapılan bölgelere anestezi kremi sürülerek işlem konforlu hale getirilir. Uygulamadan sonra enjeksiyon bölgelerinde hafif kızarık, ödem, morluk gelişebilir. Bu belirtiler birkaç gün içerisinde tamamen iyileşir.

 

Hyaluronik asit dolgularının ciltteki kalıcılık süreleri, bölgeden bölgeye değişmekle birlikte ortalama 6 ay - 1 yıl arasındadır. Bu süre kişinin cilt yapısına sıcak içecek, sıcak su, sigara kullanımı, hamam ve sauna alışkanlığı gibi faktörlerle değişkenlik göstermektedir. Yaz mevsimi de dahil her mevsim güvenle yapılabilen işlemden hemen sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir. 

 

 

Hyaluronik Asit Dolgularının Ciltteki Gençleştirme Etkileri Nelerdir ?

 

- Yüzdeki derin olukların giderilmesi, 

- Burun kenarı oluğu (Nazolabial) çizgilerinin tedavisi,

- Ağız kenarı (Üzüntü, Marionette) çizgilerinin  tedavisi,

- Yanak hacminin tekrar kazandırılması,

- Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi,

- Çene hattının belirginleştirilmesi,

- Yüz ovalinin belirginleştirilmesi,

- Dudak kenarının (kontürünün) belirginleştirilmesi,

- Dudağa hacim verilmesi,

 

Özetle hyaluronik asit dolguları ile cildinize yapacağımız küçük dokunuşlar; yüzünüzün daha dolgun, daha pürüzsüz, daha genç görünümüne doğallığınızı bozmadan kavuşmanızı sağlayabilir.