Uygulamalar

Fokuslu Ultrason ( HIFU ) Uygulaması

Fokuslu Ultrason ( HIFU ) Uygulaması

 

Yılların etkisiyle cildimizde yaşlılık belirtileri görülmeye başlar. Bu belirtilerin azaltılması için yüz bölgesine gösterilen özen çoğu zaman boyun, dekolte ve gıdı bölgesine gösterilmemektedir. Oysa yaşlanma ilk olarak boyun ve gıdı bölgesinden başlar.

 

Gelişen teknoloji sayesinde cerrahi müdahaleye gerek kalmadan da boyun bölgesindeki sarkmalar ve gıdı toparlanmasında başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. 

 

Fokuslu Ultrason (HIFU) gıdı toparlamada, boyundaki sarkmada ve ciltteki gevşemede etki gösterebilen bir medikal estetik uygulamadır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan bu gençleştirme tedavisi, yan etkisi olmayan, güvenli bir yöntemdir. Ultrason dalgası ile etki gösterdiği için yaz mevsimi de dahil her mevsim rahatlıkla uygulanabilir.

 

Fokuslu Ultrason (HIFU) sayesinde ciltte kolajen olarak adlandırılan maddenin üretimi tetiklenir. Tek seans yapılan bir işlemdir. Uygulama, ortalama 30 - 60 dk sürer. Uygulama sırasında ciltte ısınma ve titreşim hissedilebilir; işlem bittiğinde bu hisler tamamen kaybolur. İşlem öncesinde, esnasında ve sonrasında cilde uygulanan buz hasta konforunu arttırır. Uygulama sonrasında hafif kızarıklık ve şişlik gelişir; bu yan etkiler maksimum 1 gün içerisinde iyileşir. 

 

Fokuslu Ultrason ile gıdı toparlama ve cilt sıkılaştırma etkileri 1 ay içerisinde başlar. Zaman geçtikçe etki giderek artar ve 6. ayda  maksimum seviyeye çıkar. Bu etkiler ortalama 1 - 2 yıl devam eder.

 

 

Fokuslu Ultrason İşleminin Avantajları Nelerdir?

 

- Yaz mevsimi de dahil her mevsim yapılabilir. 

- İşlemin herhangi bir yan etkisi olmadığı için ciltte olumsuz bir reaksiyon oluşmaz.

- İşlemden sonra kişi sosyal yaşantısına rahatlıkla dönebilir.

- Anesteziye ihtiyaç duyulmaz.

- Tek seanslık bir işlemdir. 

- Kişinin doğallığını bozmadan cildin sıkılaşmasını sağlar. 

 

Fokuslu Ultrason (HIFU) ile; 

 

- Genişlemiş gıdının daraltılması,

- Gıdı toparlama,

- Cildin sıkılaşması,

- Boyun sarkmalarının ve gevşemelerinin azaltılması,

- Çene hattının belirginleştirilmesi,

- Yüz ovalinin belirginleştirilmesi,

- Boyun bölgesinde bulunan ince kırışıklıkların azaltılması sağlanır.