Uygulamalar

Fokuslu Ultrason (HIFU) ile Yüz Germe

Fokuslu Ultrason (HIFU) ile Yüz Germe

 

Yılların geride kalmasıyla birlikte cilt yıpranır ve kişinin görünümünde bozulmalar başlar. Yaşlanma ile birlikte ciltte yaşanan elastikiyet kaybının kaşta, yanakta, ağız kenarında, yüz kontüründe, çene hattında ve gıdı bölgesinde sarkmalar oluşturur. Cildinde bu tür sorunları yaşamaya başlayan ve ameliyat yöntemini tercih etmeyen kişilerde fokuslu (odaklanmış) ultrason ile cilt gençleştirme alternatif bir tedavi yöntemidir. 

 

 

Ultrason, uzun yıllardır hastalıkların teşhisinde, gebelerin takibinde yaygın kullanılan ve yan etkisi olmayan, güvenli bir yöntemdir. Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme uygulamasında, cildin 1,5 , 3 ve 4,5 milimetre altına ultrasonik ses dalgaları ile ulaşılır ve burada oluşan ısı enerjisi sayesinde ciltte kolajen adlı maddenin üretimi tetiklenir. Kolajen oluşumu elastikiyeti artırarak daha sağlıklı bir cilt yapısına imkan tanır.

 

 

Fokuslu ultrason işlemi sayesinde kırışıklıkların azalması ve sarkmalarda kaldırma (lifting) etkisi başarı ile sağlanabilmektedir.

 

 

Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme işlemi, 30 ile 60 dakika arasında sürer. İstenen etki tek seansta elde edilir. Uygulamadan sonra 1. ayda ciltte parlaklık görülür. İşlem etkisini yavaş yavaş göstermeye başlar ve 6. ayda istenilen etki maksimum düzeye ulaşır. Ciltte sağlanan gençlik hali ortalama 1 - 2 yıl devam etmektedir. Herhangi bir anestezi gerektirmeyen uygulama yaz mevsimi de dahil her mevsim yapılabilmektedir. İşlemin ardından hafif kızarıklık, ödem ve hassasiyet gelişse de kişi günlük yaşantısına rahatlıkla dönebilmektedir.

 

 

Fokuslu Ultrason (HIFU) ile elastikiyet kaybına bağlı sarkmalarda toparlanma, sıkılaşma ve lifting (kaldırma),

 

- Fokuslu Ultrason (HIFU) ile kaşta yukarı kalkma,

- Fokuslu Ultrason (HIFU) ile göz kenarındaki kaz ayağı çizgilerinde azalma,

- Fokuslu Ultrason (HIFU) ile çene hattında belirginleşme,

- Fokuslu Ultrason (HIFU) ile ağız kenarındaki olukların derinliğinde azalma etkileri sağlanır.