Uygulamalar

Fraksiyonel CO2 Lazer ile Ablasyon (Cilt Soyma)

Fraksiyonel CO2 Lazer ile Ablasyon (Cilt Soyma)

 

 

Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulaması, yüzdeki ve boyundaki çizgileri, kırışıklıkları ve lekeleri özel bir lazer ışığı kullanarak tedavi edebilmektedir. Bu lazer sistemi, ciltte mikron çapında küçük kanalcıklar açarak derinin hemen altında kolajen ve elastik liflerin üretimini tetikler. Böylece cildin doğal hatları korunarak ciltte yeniden gençleşme elde edilir.

 

 

Fraksiyonel karbondioksit lazer tedavisi soğuk hava sistemleri ile birlikte uygulandığında rahat gerçekleştirilen konforlu bir işlemdir. İşlem ortalama 20 - 30 dk sürmektedir. 20 - 30 günde bir; 3 - 4 tedavi seansı ile istenilen sonuç elde edilmektedir.

 

Bu uygulamadan sonra birkaç gün süren kızarıklık, ardından ciltte pullanma ve kabuklanma olur. Bu belirtiler cilde sürülen epitelizan ve antibiyotik içerikli kremler ile hızlı bir şekilde tamamen iyileşir. İşlemden sonra dikkat edilmesi gereken önemli nokta, günlük güneş koruyucu krem kullanılmasıdır. 

 

Kış mevsiminde yapıldığında herhangi bir leke veya yan etki ile karşılaşılmayan güvenli bir cilt yenileme ve kırışıklık tedavisidir.
 

Fraksiyonel karbondioksit lazer ile kırışıklık tedavisinin en önemli avantajı cildin doğallığını bozmadan cildi yeniden yapılandırarak kırışıklıkları azaltarak, cildin sıkı ve parlak görünümüne kavuşmasını sağlar.