Uygulamalar

Fraksiyonel CO2 ile Çatlak Tedavisi

Fraksiyonel CO2 ile Çatlak Tedavisi

 

 

Fraksiyonel Karbondioksit (CO2) lazer; tüm deri çatlaklarının tedavisinde başarı ile kullanılan bir lazer sistemidir.

 

 

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer yoğunluk ve derinlik ayarlamaları yapılarak uygulanır. Çatlak bölgesinde ısı etkisi oluşturarak deride onarım mekanizması başlatır. Soğuk hava sistemleri ile birlikte uygulanması işlemi konforlu hale getirir. Uygulamadan sonra bir kaç gün süren kızarıklık, şişlik ve ardından ciltte pullanma ve kabuklanma olur. Bu etkiler 1 hafta süreyle cilde sürülen epitelizan ve antibiyotik içerikli kremler sayesinde tamamen iyileştirilir. İşlemden sonra dikkat edilmesi gereken önemli nokta, günlük güneş koruyucu krem kullanılmasıdır.

 

Bu lazer sistemleri sadece çatlakları tedavi etmekle kalmaz; aynı zamanda ciltte yoğun kolajen üreterek cildin sıkı ve parlak görünümüne kavuşmasını da sağlar. Genellikle 3 - 6 seanslık tedaviler başarıyı getirir. Seans aralıkları 20 günde bir veya ayda bir uygulanır. 

 

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer, çatlakların bulunduğu deride yeni kolajen ve elastik liflerin üretimini sağlayarak çatlaklarda onarım süreci başlatır. Böylece çatlakların derinliği yüzeyelleşir, çatlak bantlarının uzunluğu kısalır ve renginde düzelme sağlanmış olur. 

 

Dürüstçe söylemek gerekirse, çatlakların tamamen tedavi edilmesi mümkün değildir. Fakat kişinin mutsuz olduğu görüntü hafifletilerek eskisinden daha iyi bir kozmetik sonuç elde edilebilir.

 

- Fraksiyonel Karbondioksit Lazer ile hızlı kilo alıp verme sonrası oluşan çatlakların,

- Fraksiyonel Karbondioksit Lazer ile hamilelelik sonrasında oluşan çatlakların,

- Fraksiyonel Karbondioksit Lazer ile spor sonrasında oluşan çatlakların,

- Fraksiyonel Karbondioksit Lazer ile ergenlik döneminde hızlı büyümeden kaynaklanan çatlakların,

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer ile kortizon tedavisi sonrasında oluşan çatlakların tedavisi mümkündür.