Uygulamalar

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer ile Ablasyon (Cilt Soyma)

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer ile Ablasyon (Cilt Soyma)

 

Kış mevsiminde yapılabilen etkili leke tedavisidir. Özellikle güneş lekeleri, yaşlılık benleri ve kırmızı benlerin tedavisinde tercih edilen bir lazerdir.

 

Fraksiyonel karbondioksit lazer sistemlerinde direk leke bölgesine uygulanan lazer ışığı, ciltte mikron çapında küçük kanalcıklar açarak lekenin parçalanmasını sağlar. Lekenin koyuluğuna ve lekenin nedenine göre lazer tedavisinin seans sayısı belirlenir. Genellikle 1 - 4 seanslık tedaviler başarıyı getirir. Seans aralıkları 20 günde bir veya ayda bir şeklinde uygulanır. 

 

Fraksiyonel karbondioksit lazer soğuk hava sistemleri ile birlikte uygulandığında rahat gerçekleştirilen konforlu bir işlemdir. Uygulamadan sonra bir kaç gün süren kızarıklık ve ardından ciltte pullanma olur. Bu etkileri cilde sürülen epitelizan ve antibiyotik içerikli kremler oldukça hızlı bir şekilde tamamen iyileştirir. İşlemden sonra dikkat edilmesi gereken önemli nokta, günlük güneş koruyucu krem kullanılmasıdır. Bu lazer sistemleri sadece lekeyi açmakla kalmaz aynı zamanda ciltte yoğun kolajen ürettikleri için kırışıkları azaltıp, cildin sıkı ve parlak görünümüne kavuşmasını sağlar.

 

Fraksiyonel Karbondioksit lazer ayrıca sivilce lekeleri ile izlerinde (çukurlarında) ve tüm vücut çatlaklarının tedavisinde de başarıyla kullanılmaktadır.