Uygulamalar

Gıdı Küçültme Mezoterapisi

Gıdı Küçültme Mezoterapisi

 

 

Yerçekimi etkisi ile yıpranan ve sıkılığını kaybeden ciltte sarkma, bozulma ve gevşeme problemleri başlar. Yaşın ilerlemesi ile normalde cildimizde fazla miktarda bulunan hyaluronik asit miktarı da azalır. Bu durum ciltte yoğun kuruma, boyunda ince çizgilerin başlaması, zamanla bu çizgilerin derinleşmesi ve gıdı oluşumu (boyunda sarkma veya gevşeme) olarak karşımıza çıkmaktadır. 

 

Mezoliftingdiğer adıyla gençleştirme mezoterapisi, günümüzde, cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, boyundaki sarkma ve gevşemelerin tedavisinde yani gıdı toparlamada sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Cildin doğal elemanlarının yeniden kazandırılmasında önemli bir tedavi basamağıdır.

 

Mezolifting yönteminde, deri altına uygulanan mezoterapi kokteylinin içerisinde; elastik ve kolajen liflerin canlı kalmasını sağlayan ve yıpranmasını engelleyen hyaluronik asit, büyüme faktörü, oligopeptit ve vitaminler bulunur. Bu formül cildin hemen altına ince iğneler yardımıyla uygulanır. Genellikle 14 - 30 gün arasında olmak üzere 3 tedavi seansı olarak önerilir. İşlemden önce bölgeye anestezi kremi uygulanarak hasta konforu sağlanır. Uygulama yaklaşık 15 - 20 dk sürer; işlemden hemen sonra ciltte minik kızarıklıklar, mercimek şişlikleri görülse de bu etkiler yaklaşık 1 - 2 saat içerisinde azalarak 1 gün içerisinde tamamen kaybolur. Yılda 1 - 2 kez tekrarlanması ile iyilik halinin devamlılığı sağlanır. Yaz mevsimi de dahil her mevsim yapılabilen bu gıdı toparlama tedavisinin herhangi bir yan etkisi yoktur ve kişi işlemden sonra sosyal yaşantısına rahatlıkla dönebilir. 

 

Gıdı Bölgesine Uygulanan Mezolifting Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

 

- Mezolifting ile genişlemiş gıdının daraltılması,

- Mezolifting ile gıdı toparlama,

- Mezolifting ile boyun sarkmalarının ve gevşemelerinin azaltılması,

- Mezolifting ile çene hattının belirginleştirilmesi,

- Mezolifting ile yüz ovalinin belirginleştirilmesi,

- Mezolifting ile boyun bölgesinde bulunan ince kırışıklıkların azaltılması sağlanır.