Uygulamalar

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık Tedavisi

 

Kişinin yaşının ilerlemesi, düzensiz beslenme ve uyku, stresli yaşam koşulları, yoğun güneş ışığına maruz kalma, sigara tüketiminin yanı sıra cildin çeşitli kimyasallarla temas etmesi genç görünümü olumsuz etkiler. Bu nedenlerden dolayı kaş çatma çizgilerinde, alın yatay çizgilerinde, dudak üstünde dikey sigara içici çizgilerinde, göz çevresindeki kaz ayağı çizgilerinde ve gülme ile birlikte belirginleşen yanaktaki dikey çizgilerde sayıca artış ve cilt altına doğru derinleşme izlenmektedir. 

 

Altın İğne ile Kırışıklık Tedavisinde cildin orta tabakası olan dermise kişiye özel 25 adet altın iğne yardımıyla radyofrekans enerjisi gönderilir. Tedaviler 20 - 30 günde bir olmak üzere 3 - 4 tedavi seansı şeklinde yapılabilir. İşlemin etkisini arttırabilen kombine tedaviler altın iğne ile birlikte gerçekleştirilebilir. Altın iğne uygulamasının avantajlarından birisi PRP ve Gençleştirme Mezoterapileriyle birlikte uygulanabilmesidir. 

 

İşlem için çok fazla zaman ayrılmasına da gerek yoktur. Öyle ki 30 dk. gibi bir sürede uygulama tamamlanabilir. Uygulama sırasında hafif ısınma, hafif iğne batma hissi olabilir. Bu his, işlem öncesinde uygulanan anestezi kremi ve soğuk hava uygulanması ile azaltılabilir. 

 

İşlemden hemen sonra ciltte hafif kızarıklık, hafif kabuklanma ve hafif şişme görülür. Bu yan etkiler yaklaşık 2 - 3 saat içinde kaybolur. İşlemden sonra kişi sosyal yaşantısına rahatça geri dönebilir