Uygulamalar

MEVSİMSEL CİLT BAKIMI

MEVSİMSEL CİLT BAKIMI

 

Her mevsim cildi hazırlamak için özel cilt bakımları gerekmektedir. Bunları sıralayacak olursak;

 

- Cilt Yenileyici, Canlandırıcı ve Lifting Bakım

- Yağlı Cilt Bakımı

                                                                                 - Akneli Cilt Bakımı

                                                                                 - Hassas Cilt Bakımı

                                                                                 - Leke Giderici (Whitening) Cilt Bakımı

 

Yaz mevsiminde hassas ciltlerin bakımı önemlidir. Hassas ciltlerde güneşin, sıcağın etkisiyle yüzde kızarma, yanma hissi, kırmızı sivilceler tarzında rosa döküntüleri gelişebilmektedir. Bu nedenle bu cilt tipinin yaza hazırlık bakımı olan hassas cilt bakımları ile önlem almasını önermekteyiz. Haftada bir veya 10 günde bir yapılan 4 seanslık cilt bakımları cildin kızarıklığını azaltıp, kılcal damarları daraltır ve rosa (gül) hastalarının ataklarını önleyebilir.

 

Yaz mevsiminde boyun ve dekolte bölgesini gösteren kıyafetlere geçilmesi nedeniyle bu bölgede oluşan kırışma, sarkma problemleri kişiyi mutsuz edebilir. Yaz mevsimi için önemli cilt bakımlarından biri de lifting (kaldırma, sıkılaştıma ve yenileme) bakımlarıdır. Bu özel bakımlar haftada bir, 4 seans yapıldığında özellikle boyun ve dekolte bölgesinde sıkılaşma, gerginlik sağlar ve bu bölgelerdeki kırışıklıklar açılır. 

 

Yaz tatili, güneş maruziyeti sonrasında ciltte yaşanan sık problemlerden bir tanesi cilt lekeleridir. Leke problemleri kış mevsiminde yapılan cilt bakımları ile başarıyla tedavi edilebilmektedir. Özel üretilmiş leke açıcı serumların, maskelerin özel yöntemlerle 10 günde bir 4 - 6 tedavi seansı ile uygulanması lekelerin etkili bir şekilde açılmasını sağlamaktadır.