Uygulamalar

Prp Tedavisi

Prp Tedavisi

 

 

Akne (sivilce), kişinin cildinin yağlanması sonucu görülen bir rahatsızlıktır. Sivilce problemi yaşayan kişilerde geniş gözenekler, siyah noktalar, küçük beyaz yağ kistleri ve iltihaplı sivilceler (kırmızı sivilceler) görülür. Sivilcenin tedavi seçeneklerinden bir tanesi de PRP ile cilt bakım yöntemidir. 

 

PRP, kişinin kendi kanından elde edilen, herhangi bir yan etki ve alerji riski içermeyen; medikal estetik uygulamalar arasındaki doğal gençleşme ve cilt bakım yöntemlerindendir. 

 

 

PRP, trombosit olarak adlandırılan hücrelerden zengin plazma ile uygulanan bir kozmetik uygulamadır. Bu yöntemde kişinin kanı serum haline dönüştürülür. PRP’nin içerisinde kişinin normal kanında bulunan miktardan 4  - 5 kat daha fazla miktarda büyüme faktörü, kök hücre içeriği vardır. Bu büyüme faktörleri cildin bağ dokusunun yenilenme sürecini hızlandırır. Böylece cilt yeniden, gençleşerek yapılanır. Seanslar 2 hafta - 4 haftada bir olmak üzere 3 - 4 seans önerilmektedir. PRP etkisini ilk seanstan itibaren göstermeye başlar; asıl etki ise 3. seans itibariyle görülür. PRP uygulaması yaklaşık 20 dk süren bir tedavidir. İşlemden hemen sonra kişi rahatlıkla sosyal yaşantısına devam edebilir. 

 

Yaz mevsimi de dâhil her mevsim rahatlıkla yapılabilir.İşlemden sonra herhangi bir alerji gelişmesi söz konusu değildir. 

 

 

PRP'nin Aknedeki Faydaları Nelerdir? 

 

- Gözenek daraltma,

- Siyah nokta tedavisi,

- Cilt nemlenmesi,

- Sivilce lekelerinin giderilmesi,

- Sivilce izlerinin (çukurlarının) azaltıması,

- Ciltteki yağlı görünümün giderilmesi üzerinde başarılı sonuçlar vermektedir.