Uygulamalar

PRP UYGULAMASI

PRP UYGULAMASI

 

PRP, kişinin kendi kanından elde edilen, herhangi bir yan etki ve alerji riski içermeyen; medikal estetik uygulamalar içerisinde doğal gençleşme ve cilt bakım yöntemlerindendir. 

 

Genetik mirasın yanı sıra; güneş ışınlarına yoğun maruz kalma, düzensiz uyku, yanlış beslenme, hormonal değişim gibi faktörler de cildin zamanından önce yaşlanmasına; parlak, sıkı ve ipeksi görünümünü kaybetmesine neden olur. Sıkı, gergin ve ışıl ışıl bir cilt görünümü ancak sağlıklı bir bağ dokusuyla sağlanabilir. Geçen yıllarla birlikte cildin en önemli desteği olan bağ dokusunda bozulma görülmeye başlar. Aynı zamanda bu dokunun kendini onarma ve yenileme süreci yavaşlar. İşte tüm bu sebeplerden dolayı ciltte ince ve derin kırışıklık, çökme, sarkma, göz altı torbaları ve morlukları meydana gelir. Ayrıca yanaklardaki yağ hücrelerinin küçülmesi ile bölgede sarkma gelişerek yüz ovali bozulur. Bu durum yüzün yorgun görünmesine neden olur. 

 

PRP, trombosit olarak adlandırılan hücrelerden zengin plazma ile uygulanan bir kozmetik uygulamadır. Bu yöntemde kişinin kanı serum haline dönüştürülür. PRP’nin içerisinde kişinin normal kanında bulunan miktardan 4-5 kat daha fazla miktarda büyüme faktörü, kök hücre içeriği vardır. Bu büyüme faktörleri cildin bağ dokusunun yenilenme sürecini hızlandırır. Böylece cilt yeniden, gençleşerek yapılanır. Seanslar 2 hafta - 4 haftada bir olmak üzere 3 - 4 seans önerilmektedir. PRP etkisini ilk seanstan itibaren göstermeye başlar; istenen etki ise 3. seans itibariyle görülür. PRP uygulaması yaklaşık 20 dk süren bir tedavidir. İşlemden hemen sonra kişi rahatlıkla sosyal yaşantısına devam edebilir. 

 

Yaz mevsimi de dâhil her mevsim rahatlıkla yapılabilir. İşlemden sonra herhangi bir alerji gelişmesi söz konusu değildir

 

 

PRP'nin Faydaları Nelerdir? 

- Ciltte parlaklık,                                                    - İnce kırışıklıklarda azalma

  - Göz altı çökmesinde azalma,                            - Göz altı morluğunda azalma

    - Göz altı torbasında azalma,                               - Cildin sıkılaşması,

     - Cilt sarkmalarının toparlanması,                         - Cilt lekelerinin açılması,

       - Sivilce izlerinin (çukurlarının) azalması,             - Sivilce lekelerinin azalması sağlanır.