Uygulamalar

Prp

Prp

 

PRP, kişinin kendi kanından elde edilen, herhangi bir yan etki ve alerji riski içermeyen; medikal estetik uygulamalar arasında doğal gençleşme yöntemlerindendir. 

 

Deri çatlakları, derideki elastikiyet kaybı nedeniyle oluşan bir cilt rahatsızlığıdır. Hamilelik sürecindeki kilolar, ergenlik döneminde hızlı boy atma, hızlı kilo alıp verme, diyet programı sonucunda yoğun kilo kaybı, ağırlık sporları ile ilgilenme gibi nedenlerle derideki kolajen ve elastik liflerin hasarlanması sonucu gelişir. Öncelikle kırmızı bantlar şeklinde başlar; sonrasında beyaz renkte deri seviyesinin altında (çökük) şerit görünümünü alır. Deri çatlakları sırtta, karında, kalçada, kollarda ve bacaklarda gelişebilir. 

 

PRP kişiden alınan kanın serum haline dönüştürülmesidir. Seanslar 2 hafta - 4 haftada bir olmak üzere 3 - 4 seans önerilmektedir. PRP etkisini ilk seanstan itibaren göstermeye başlar; asıl etki ise 3. seans itibariyle görülür. PRP uygulaması yaklaşık 20 dk süren bir tedavidir. İşlemden hemen sonra kişi rahatlıkla sosyal yaşantısına devam edebilir. 

 

PRP uygulaması, kişinin kendi kanı kullanılarak yapıldığı için herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmayan güvenli bir tedavidir. Yaz mevsimi de dâhil her mevsim rahatlıkla yapılabilir. 

 

 

PRP Hangi Deri Çatlakları Üzerinde Etkilidir?

 

- Hızlı kilo alıp verme sonrası oluşan çatlaklarda,

- Bayanlarda hamilelelik sonrasında oluşan çatlaklarda,

- Spor sonrasında oluşan çatlaklarda,

- Ergenlik döneminde hızlı büyüme sonucu gelişen çatlaklarda,

- Kortizon tedavisi sonrasında oluşan çatlaklarda