Uygulamalar

Saç Prp

Saç Prp

 

PRP (Platellet Rich Plasma), yani trombositten zengin plazma saç dökülmesi tedavisinde kullanılan yan etkisi olmayan bir uygulamadır. PRP ile saç dökülmesini yavaşlatmak veya durdurmak, saçın kalitesini arttırmak, ince telini kalınlaştırmak, saçın rengini parlaklaştırmak ve saçın açılma gösteren bölgelerinde yeni saç çıkışını mümkün hale getirmek hedeflenmektedir. 

 

Bu yöntemde kişiden alınan kan serum haline dönüştürülür. PRP, içerisinde hücreleri tedavi etmekte etkili olan büyüme faktörlerini, kök hücreleri ve proteinleri barındırır. Elde edilen serum saçlı deriye ufak iğneler yardımıyla veya dermapen denilen özel sistemler kullanılarak uygulanır. Seanslar 2 hafta - 4 haftada bir olmak üzere 3 - 4 seans önerilmektedir. Saç mezoterapisi ile birlikte uygulandığında etkisi artmaktadır. 18 yaşından büyük tüm kişilere, tüm saç dökülme tiplerinde PRP tedavisi yapılabilir. İşlem yaklaşık 30 dk. sürmektedir. FDA (ABD Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylı bir tedavi yöntemidir. Kişinin kendi kanından elde edildiği için herhangi bir alerji riski söz konusu değildir.

 

Saçlı Deride PRP İşleminin Faydaları Nelerdir?

 

Saç dökülmesini yavaşlatır veya durdurur,

- İnce saç telini kalınlaştırır,

- Saç renginde parlaklık sağlar,

- Saç derisinde açılma olup saç kökü olan bölgelerde yeni saç çıkışını sağlar.

 

Saç PRP'si uygulaması saçtaki iyilik halini yaklaşık 6 ay süreyle devam ettirir. 6 aydan sonra yapılan 1 seans uygulanan idame tedavisi önerilmektedir.