Uygulamalar

Sivilce İzi Tedavisi

Sivilce İzi Tedavisi


Ergenlik döneminin sık görülen sorunlarından bir tanesi sivilce ve sivilce izleridir. Artık tıbbi teknolojik gelişmeler sayesinde sivilce izleri tedavisinde bir çok tedavi yöntemi mevcuttur. 

 

Sivilce çukurları, cildin pürüzsüz yapısını bozması dolayısıyla kişilerin dış görünümü ile ilgili kozmetik kaygıya neden olmaktadır. Sivilce tedavisinde dikkat edilmesi gereken nokta; kişinin cilt temizliğini doğru bir şekilde yapmasıdır. Yağlı ciltler için özel üretilmiş cilt temizleme ürünlerinin seçiminin uzman doktor tavsiyesi ile yapılması daha doğru bir tercih olacaktır. 

 

Sivilce izlerinin tedavisinden biri de Altın İğne olarak adlandırılan Fraksiyonel Radyofrekans Uygulamasıdır.  

 

Altın İğne (İğneli Radyofrekans) Uygulaması; sivilce izleri (çukurları) ve lekeleri tedavisinde etkisi kanıtlanmış radyofrekans dalgaları üreten bir cihaz ile yapılır. Uygulamada radyofreakans enerjisi kişiye özel kullanılan 25 adet altın kaplamalı iğneler yardımıyla cildin hemen altına iletilir. Bu iğneler sayesinde, cildin üst tabakası etkilenmeden cildin altındaki sivilce izi, sivilce lekesi problemine direkt ulaşarak o bölgeye radyofrekans enerjisi verilir. Altın iğne sayesinde cildin 0.5 - 3 mm altına inebilme imkanı vardır. 3 - 4 haftada bir uygulanan toplam 3 - 4 seanslık tedavi ile cildin yağlı görünümü, siyah noktaların azalması, gözeneklerin daralması, sivilce çukurlarının (izlerinin) silikleştirilmesi tedavi edilebilmektedir. İyileşme etkisi ilk seanstan itibaren kendini gösterse de 3. seanstan itibaren istenen tedavi etkisi görülür. Yazın da güvenle yapılabilen tedavilerden biridir.