Uygulamalar

Tüy Sarartma

Tüy Sarartma

 

Lazer epilasyon, günümüzde istenmeyen kıllardan kurtulmak için sık tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Lazer epilasyonun başarı sağlayamadığı ince yapıdaki tüyler veya kıllar yüz, üst kol, sırt ve göbek gibi bölgelerde sıklıkla bulunur. Günümüze kadar lazer epilasyon ile sonuç alınamayan söz konusu kıllarda iğneli epilasyon, ip ve ağda ile alma alternatif yöntemleri tercih edilmekteydi.

 

Fakat günümüzde yeni bir lazer sistemi ile yapılan (Q switch ND - Yag lazer) tüy sarartma işlemi de bu alternatif yöntemler arasında yerini aldı. Bu lazer sistemi kılın yapısında bulunan ve kıla rengini veren melanosit hücresinde hasarlanma yaparak, kılın siyah renginde sararma ve kıl kalınlığında incelme etkisi sağlanmaktadır.

 

İşlem ortalama 10 - 20 dk. sürer, kişi herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Lazer uygulamasından hemen sonra tüylerde sararma etkisi izlenir. Böylece ince yapıdaki siyah kılların dışardan fark edilmesi mümkün olmaz. İşlemden sonra ciltte herhangi bir olumsuz etki izlenmez. Dolayısıyla kişi iş ve sosyal yaşantısından kopmadan rahatlıkla işlemi yaptırabilir. Sıklıkla yüz, kol, sırt ve gövdedeki tüylerde tercih edilmektedir.

 

İşlem yaz dönemi de dahil her mevsim yapılabilmektedir. İşlemden sonra düzenli olarak 30 faktörün üzerinde bir güneş koruyucu krem sürülmesi gerekmektedir. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken özel bir önlem yoktur. Güneş koruyucu krem kullanıldığında herhangi bir leke problemi ile karşılaşılmaz.

 

  Tüy Sarartma İşleminin Avantajları Nelerdir?

 

- Koyu tende bile leke yapmadan rahatlıkla uygulanabilmesi,

- Lazer epilasyon sistemi olmadığı için tüyde artışa neden olmaması, 

- İşlemden hemen sonra tüyde sararma izlenebilmesi,

- İşlemden sonra tüydeki sararma etkisi 3 hafta ile 2 ay arasında devam etmesidir.